گروه: اقتصادی
تاریخ: ۲۳:۵۷ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
آبرسانی به آستارا چشم انتظار سرمایه گذار

شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا اعلام کرد: طرح مصوب آبرسانی از رودخانه چلوند به این شهر، مشکلات این حوزه را با دورنمای سال های آینده برطرف خواهد کرد و برای اجرای آن، از سرمایه گذار فعال استقبال و حمایت می کنیم.

علی رضا ملکی نژاد مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری آستاراگفت: مخازن و تصفیه خانه آب شهر آستارا در نقطه سیل خیز و نامناسب قرار دارد و با توجه به اصول پدافند غیرعامل، برای ایجاد مخازن و تأسیسات جدید در محلی مناسب و تأمین آب از رودخانه چلوند، برنامه ریزی و تلاش می‌کنیم.

رود چلوند آستارا از کوه‌های غربی میاکومه، گونش، باباعلی و چهل چشمه سرچشمه گرفته و پس از طی روستای قدیمی و تاریخیچلوند و بعد از آبیاری شالیزارها، به دریای خزر می‌ریزد و پرآب‌ترین حوزه آبریز این شهرستان است.

مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا ادامه داد: ساخت یک تصفیه خانه به روز و مجهز، طراحی و مشاوره شده است و برای آن مخازنی با ظرفیت ۲۲ هزار متر مکعب در نزدیکی رودخانه چلوند ساخته خواهد شد.

ملکی نژاد اظهار کرد: تأسیسات جدید آب شهر آستارا شامل دو مخزن در شهر لوندویل، ۲۲ مخزن واسط تا شهر آستارا و ۱۵ کیلومتر خط انتقال خواهد بود و نیاز شهر را از تأسیسات فعلی در نقطه مرزی برطرف خواهد کرد.

وی افزود: با عملیاتی شدن طرح بزرگ آبرسانی به شهر آستارا برای بیش از یکصد نفر شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد و مشکل افت فشار و قطعی موقت آب که در فصل تابستان، در برخی نقاط روی می‌دهد، رفع خواهد شد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا گفت: میزان تولید آب در تصفیه خانه این شهر ۲۲۰ لیتر در ثانیه است در حالی که در فصل تابستان، به ۳۰۰ لیتر در ثانیه نیاز است و نصب مستقیم پمپ‌های آب به خطوط انتقال و مکش همزمان آنها نیز، باعث افت فشار در برخی نقاط شهر می‌شود.

ملکی نژاد از پایش روزانه سلامت آب شهر توسط مأموران شرکت آب و فاضلاب و بهداشت و درمان خبر داد و شهروندان را برای پایداری شبکه توزیع آب، به مدیریت مصارف توصیه کرد.

شهر آستارا حدود ۵۵ هزار نفر جمعیت و ۳۳ هزار مشترک آب دارد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

print

پاسخی بگذارید