تاریخ: 19:15 :: 2018/11/15
افزایش قیمت نفت با احتمال کاهش عرضه در بازار

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت تحت تاثیر خبر کاهش ۱٫۴ میلیون بشکه‌ای عرضه نفت در بازار افزایش یافت و به ۶۶٫۵۵ دلار معامله شد.

به گزارش  اقتصاد شمال ، امروز در بازارهای جهانی قیمت طلای سیاه ۴۲ سنت افزایش یافت.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد: کشورهای صادر کننده نفت به دنبال کاهش ۱٫۴ میلیون بشکه‌ای نفت برای سال آینده هستند تا به نوعی از کاهش بیش از اندازه قیمت نفت جلوگیری کنند و این خبر عاملی برای تقویت قیمت نفت در بازارهای جهانی شد.

ترامپ طی چند ماه گذشته همواره به دنبال کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی بوده و تلاش کرده تا با مذاکره با عربستان و روسیه و تزریق بیشتر نفت در بازار قیمت را در بازارهای جهانی کاهش دهد.

تصمیم کشورهای عضو اوپک برای کاهش عرضه نفت در بازار باعث بالا رفتن قیمت خواهد شد که در تضاد کامل با خواسته ترامپ است.

پس از اعلام این تصمیم توسط وزیر انرژی عربستان ترامپ در توئیتی و با لحنی تهدید آمیز اعلام کرده بود قیمت نفت در بازارهای جهانی باید کاهش یابد.

آژانس بین‌المللی انرژی این هفته در گزارشی اعلام کرد که در سال آینده با توجه به کاهش رشد اقتصادی تقاضای نفت پایین خواهد شد .

از سوی دیگر اوپک اعلام می‌کند حداقل یک میلیون بشکه نفت مازاد در بازار وجود دارد بنابراین تصمیم به کاهش ۱٫۴ میلیون بشکه نفت در حقیقت تعادل بخشی به عرضه و تقاضا در بازار است.

امروز همچنین قیمت نفت وست تگزاس آمریکا افزایشی بوده و هر بشکه از این نوع نفت با ۱۴ سنت افزایش به قیمت ۶۵ دلار و ۳۹ سنت معامله شد.

در گروه فرآورده‌های پالایشی هم بنزین ۱۹ سنت افزایش یافت و گالنی ۱۵۶ دلار و ۲۵ سنت معامله شد.

نفت کوره و گازوئیل به ترتیب ۱٫۲۴ و ۷٫۷۵ دلار را تجربه کردند.

print

پاسخی بگذارید