تاریخ: 11:05 :: 2020/11/22
افزایش یک درصدی نزاع در مهرماه سالجاری

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران ،گفت : آمار معاینات انجام شده مهر ماه سالجاری در استان را هزار ۹۰۰ نفر اعلام کرد و افزود : این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان ، دکتر عباسی تصریح کرد : از موارد اعلام شده هزار ۲۴۴ نفر مرد و مابقی زن هستند.
بر اساس این گزارش بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری ومیاندرود با ۲۰۷ ، آمل با ۱۵۲ و بابل ۱۲۶ نفر و کمترین موارد نزاع در شهر سوادکوه با ۱۹ نفرثبت شده است.
مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است ، تصریح کرد :بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر میشود.
این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : میتوان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

print

پاسخی بگذارید