گروه: اقتصادی
تاریخ: 20:50 :: 2019/10/16
بارندگی اخیر ۴۰ میلیارد ریال به چالوس خسارت زد

معاون فرماندار چالوس گفت: براساس برآوردهای اولیه باران سیل آسای اوایل هفته در منطقه بیش از ۴۰ میلیارد ریال به زیر ساخت های این شهرستان خسارت وارد کرد.

حمید محمدی فیروز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خسارت وارد شده را مربوط به زیر ساخت‌های کشاورزی، مسکن و راه روستایی، تاسیسات امور آب و منازل و باغات مردم اعلام کرد.

وی افزود : بارندگی شدید اوایل هفته جاری موجب آبگرفتگی ۱۵ واحد مسکونی در روستاهای خرمنه سفلی و تجن کلا سفلی و همچنین آبگرفتگی جاده اصلی روستای تازه آباد و خرمنه سفلی شده است.

معاون فرماندار چالوس گفت: بارندگی جاده درون روستایی نجارکلا به همراه دیوار حفاظتی در حال احداث نهر بین روستاهای عربخیل و تجن کلا سفلی را که توسط امور آب برای تثبیت بستر رودخانه در این روستا در حال احداث بود ، تخریب کرد.

بر اساس گزارش های ایستگاه های هواشناسی مازندران از زمان نفوذ سامانه بارشی از عصر شنبه ۲۰ مهر تا پایان روز یکشنبه ۲۱ مهر بیش از  یکصد میلی متر در نوشهر به ثبت رسیده است.

بارندگی شدید ۱۳ فرودین ماه امسال نیز به همراه طغیان رودخانه ها چالوس و سردآبرود موجب جاری شدن سیلاب در منطقه و خسارت به بخش هایی از این شهرستان شده بود.

شهرستان چالوس با جمعیت ‎ ۱۱۶هزار نفر دارای بیش از ‎ ۱۰۰روستا است.

print

پاسخی بگذارید