تاریخ: 14:14 :: 2021/01/09
باند زمین خواری در چالوس متلاشی شد

فرمانده انتظامی مازندران از متلاشی شدن یک باند زمین خواری در شهرستان چالوس خبر داد.

سردار مرتضی میرزایی فرمانده انتظامی مازندران گفت: در پی کسب خبر و به استناد گزارش یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان چالوس، مبنی بر وقوع زمین خواری ۲۰ هکتاری از اراضی ملی و جنگلی در منطقه توریستی گرامجان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

او افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی ماموران دریافتند، فردی با خشک کردن، قطعه بندی، دیوارکشی و محصور کردن، بیش از ۲۰ هتکار از اراضی ملی و جنگلی را به صورت غیر قانونی تصرف کرده است.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: با توجه به اطلاعات دریافتی و هماهنگی قضائی، بلافاصله تیمی از ماموران پلیس امنیت اقتصادی شهرستان چالوس و عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی غرب استان به محل مورد نظر اعزام شدند و با جمع آوری و تخریب دیوار و سیم خاردار، زمین تصرف شده را آزاد سازی و به آغوش طبیعت بازگرداندند.

سردار میرزایی همچنین از کشف یک فقره زمین خواری بنا به برآورد کارشناسان ۳۶ میلیارد ریالی در یکی از شهرک‌های منطقه توریستی عباسکلا شهرستان چالوس خبر داد و افزود: در پی دریافت گزارشی از یگان حفاظت منابع طبیعی، مبنی بر اینکه فردی به صورت غیر قانونی مبادرت به محصور کردن یک هزار و ۶۰۰ متر مربع از اراضی ملی و جنگلی کرده است، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: با تایید خبر و برابر بررسی‌ها مشخص شد، بیش از یک هزار و ۶۰۰ متر مربع از اراضی ملی و جنگلی توسط فردی به صورت غیرقانونی تصرف شده که با حضور عوامل انتظامی، پلیس امنیت اقتصادی و یگان حفاظت منابع طبیعی این مقدار از اراضی ملی به آغوش طبیعت بازگردانده شد و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

print

پاسخی بگذارید