گروه: اجتماعی
تاریخ: 10:50 :: 2018/07/16
بانک مرکزی: ۶۱ درصد خانوارها عضو شبکه‌های اجتماعی هستند

بر اساس آمار بانک مرکزی ، بیش از ۶۴ درصد خانوارها در سال ۹۶ دارای سرویس ارتباطی اینترنت، ۶۱.۶ درصد عضو شبکه های اجتماعی و ۹۶.۶ درصد دارای تلفن همراه بوده اند.

بر اساس این اطلاعات آماری، ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری دارای برق، ۹۹.۵ درصد دارای گاز و ۹۹.۴ درصد به آب لوله کشی دسترسی داشته اند، در عین حال خدمات فاضلاب شهری در اختیار ۵۳.۳ درصد خانوارها قرار دارد.

تلفن ثابت

همچنین در بخشی دیگر از این آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی آمده است که  ۷۴.۹ درصد خانوارها به تلفن ثابت در سال ۹۶ دسترسی داشته اند.

اتومبیل شخصی، تلفن همراه و کامپیوتر

این گزارش می افزاید : درصد خانوارهای شهری استفاده کننده از لوازم زندگی در سال ۹۶ هم نشان می دهد که ۹۶.۶ درصد خانوارها دارای تلفن همراه هستند، ‌۴۴.۶ درصد دارای رایانه (کامپیوتر)، ۹.۴ درصد دارای دوربین فیلم برداری، ۴۹.۴ درصد دارای اتومبیل شخصی و ۴۱.۶ درصد دارای ویدئو و دستگاه پخش لوح فشرده بوده اند.

حمام، کولر، شوفاژ دیواری

افزون بر این، این آمار نشان می دهد که ۹۹.۲ درصد خانوارهای شهری در محل سکونت خود در سال ۹۶  دارای آشپزخانه، ‌۹۹.۶ درصد دارای حمام، ۸۲.۶ درصد دارای کولر ثابت «شوفاژ دیواری»، ۱۹.۳ درصد دارای شوفاژ دیواری و  ۴۵ درصد از انباری برخوردار هستند.

تلویزیون، یخچال و مورتورسیکلت

همچنین آمار بانک مرکزی برای سال ۹۶ حاکی از آن است که ۹۸.۳ درصد خانوارها دارای تلویزیون «سیاه و سفید و رنگی»، ۹۹.۶ درصد دارای یخچال، فریزر و یخچال فریزر، ۲۵.۵ درصد دارای رادیو، رادیو ضبط و ضبط صوت و ۱۶ درصد دارای موتورسیکلت بوده اند.

ماشین لباسشویی، جاروبرقی و اجاق گاز

از سویی دیگر، در سال ۹۶ به میزان ۱۳.۱ درصد خانوارها صاحب دوچرخه (از نمره ۱۶ به بالا) بوده اند و ۸۸.۶ درصد نیز دارای ماشین لباسشویی، ۹۴.۲ درصد دارای جاروبرقی، ۹۹.۷ درصد دارای اجاق گاز و ۴۹.۲ درصد نیز دارای چرخ خیاطی بوده اند.

درصد خانوارهای شهری استفاده کننده از تسهیلات محل سکونت در سال ۹۶

درصد خانوارهای شهری استفاده کننده از لوازم زندگی در سال ۹۶

print

پاسخی بگذارید