تاریخ: 10:00 :: 2018/08/25
تصویب صورت های مالی سال ۱۳۹۶ بانک تجارت

صورت های مالی بانک تجارت برای عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۶ به تصویب سهامداران رسید.

به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، در مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده این بانک که روز دوشنبه ۲۹ مرداد به ریاست سمیع رییس هیات مدیره بانک و با حضور ۸۶ درصد سهامداران و یا نمایندگان قانونی آنها ، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار شد، امیر مسعود رزازان معاون مالی مدیر عامل این بانک در سخنانی به شرایط فعلی نظام بانکی و مشکلات پیش روی آنها اشاره کرد و اظهارداشت: در شرایط رقابتی فعلی برای جذب منابع، افزایش شدید نرخ سود سپرده ها و انباشت بخش قابل توجهی از دارایی های بانکها در سرفصل های مطالباتی مهمترین چالش بانکها از جمله بانک تجارت به شمار می رود.

وی با تشریح گزارش عملکرد بانک تجارت برای سال مالی منتهی به پایان سال ۹۶ ، عدم تحقق اهداف بانک در زمینه سودآوری و به تبع آن عدم شناسایی سود برای تقسیم بین سهامداران طی دو سال گذشته را ناشی از عوامل مختلفی دانست و تاکید کرد: مهمترین دلیل این مساله حجم قابل توجه مطالبات بانک از دولت و اشخاص حقیقی و حقوقی است که انجماد دارایی های بانک را به دنبال داشته است و البته تحریم های بین المللی کشور طی سالهای گذشته هم در ایجاد این شرایط نقش داشته است. تعیین تکلیف مطالبات بانک از دولت موضوع مهمی است که برای آن تاکنون جلسات متعددی را در وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، مجلس و سازمان برنامه و بودجه داشته ایم.

وی در عین حال به پیشگامی بانک تجارت در محاسبه زیان تحمیل شده به بانک بابت این دسته از مطالبات اشاره نمود و بر عزم مدیریت بانک برای طراحی و اجرای تحول ساختاری در سه محور جداگانه با هدف بازگشت بانک به مسیر سودآوری تاکید کرد.

رزازان ادامه داد: بانک تجارت هم اکنون در تعهدات اعتبارات اسنادی داخلی و خارجی و همچنین ضمانتنامه های ارزی و ریالی رتبه نخست را در اختیار دارد و به همین منظور برای تحقق هدف سودآوری بیشترین نگاه بانک به افزایش تعهدات و کارمزدهای دریافتی از ارائه خدمات است.

معاون مالی بانک تجارت شرایط اقتصادی موجود را عاملی بازدارنده در پیشبرد چشم انداز و اهداف ۴ ساله طراحی شده برای بانک بر شمرد و گفت: در شرایط فعلی مدل کسب و کار همه بانکها با زیان همراه است. رکود بازار حتی ادامه حرکت مثبت بانک در زمینه فروش املاک مازاد را تحت الشعاع خود قرار داده است. در این شرایط هر حرکت بانک تبعات خاص خود را به دنبال دارد. به عنوان نمونه بستن ۲۱۰ شعبه بانک طی سال جاری را در برنامه داریم که بستن هر کدام از این شعب با مقاومت ها مقامات استانی همراه است.

رزازان با اشاره به بازگشایی نماد بانک تجارت در بورس خاطر نشان کرد: در روزهای ابتدایی امسال نماد بانک تجارت پس از ۸ ماه بازگشایی شد و مطابق پیش بینی ها مورد استقبال قرار گرفت که بیانگر این است که با وجود شرایط دشوار بانک سهامداران و مشتریان همچنان به بانک تجارت اعتماد دارند.

در این جلسه گزارش بازرس قانونی بانک ارائه و موارد مطرح شده در گزارش از سوی معاون مالی بانک تجارت پاسخ داده شد. در خاتمه، سهامداران با اکثریت آرا صورتهای مالی بانک تجارت برای عملکرد مالی منتهی به پایان اسفند سال ۹۶ تصویب کردند.

print

پاسخی بگذارید