اداره کل اوقاف مازندران
توزیع ۱۰۰سبد کالا از محل عواید موقوفه

در راستای اجرای طرح افق یکصد سبد کالا از محل عواید موقوفه علی مفیدیان در ساری توزیع شد.

به گزارش اقتصادشمال به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران،حجت الاسلام حیدری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در مراسم ضیافت افطاری و توزیع سبد کالا در امامزاده عباس(ع) ساری گفت: از محل عواید موقوفه حاج علی مفیدیان تعداد ۱۰۰ سبد کالا و اقلام غذایی در شهرستان ساری توزیع شد.
وی افزود: مرحوم حاج علی مفیدیان در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۴۸ هجری شمسی بخشی از اموال خود در خیابان فرهنگ ساری را وقف بر افطار و سحر در ماه مبارک رمضان و خیرات و مبرات نمود.
حجت الاسلام حیدری ادامه داد: رویکرد طرح افق، رویکرد اجتماعی، فرهنگی و مذهبی است که با خدمات رسانی بیشتر به مردم، تبلیغ کار فرهنگی صورت می‌گیرد.
وی هدف از اجرای این طرح را ارائه خدمات اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان کرد و افزود: در طرح افق، از سوی امامزادگان شاخص سبد کالا بین نیازمندان مجاور به صورت مستمر، توزیع می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه هزینه و درآمد بقاع متبرکه باید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی بر اساس نیات واقفان پیش رود، تصریح کرد: این یک متد جدید است و راهبری جدید اوقاف نیز عملیاتی کردن همین موضوع بوده و ناظر به این موضوع است.
حجت الاسلام حیدری با اشاره به اجرای طرح افق در بقاع متبرکه گفت: در قالب این طرح بقاع متبرکه باید در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش تأثیرگذار داشته باشند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: طرح جامع افق که همان پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی و قرآنی است با جانمایی و واسپاری به تشکل‌های شاخص اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: تهیه پیوست‌های خدماتی، درمانی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی و… جز ضرورت‌های فعالیت تشکل‌ها در بقاع متبرکه است
وی ادامه داد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تلاش دارد تا کمک به نیازمندان باعزت نفس و کرامت انسانی همراه باشد و نباید فقر موجب تضعیف شخصیت انسان‌ها شود.

print

پاسخی بگذارید