نگاه اقتصاد شمال به خطبه های نمازجمعه استان های شمالی
گروه: مذهبی / ویژه
تاریخ: 22:20 :: 2019/11/29
تولیدات داخلی را با توانمندی‌های جوانان تقویت کنیم

تریبون نمازجمعه های استان های شمالی همواره مکانی برای پرداختن به موضوعات روز سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی است این هفته نیز امام جمعه های سه استان شمالی به نکات پر اهمیتی اشاره کردند.

سرویس سردبیری اقتصاد شمال: تریبون نمازجمعه های استان های شمالی همواره مکانی برای پرداختن به موضوعات روز سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی است این هفته نیز امام جمعه های سه استان شمالی به نکات پر اهمیتی اشاره کرده اند که حفظ وحدت و همدلی در جامعه،توجه به فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اعتراضات اخیر در کشور ،توجه بهنیروی جوان،تکیه بر توان داخلی و تقویت تولیدات داخلی،رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم  را از مهمترین بخش های این خطبه ها خواند.

امام جمعه  ساری:تولیدات داخلی را با توانمندی‌های جوانان تقویت کنیم

توسعه مازندران نیازمند وحدت و همدلی است

 

نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت: باید تولیدات داخلی و عدم نیاز به اجناس جارجی را به وسیله توانمندی‌های جوانان کشورمان تقویت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لایینی در خطبه های نماز جمعه ساری افزود: امروزه به برکت انقلاب اسلامی بسیاری از قطعات و ملزومات نظامی کشور توسط فرزندانمان تولید می شود.
وی با اشاره به هفتم آذر روز نیروی هوایی، گفت: موشک جماران متشکل از یک میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه به دست جوانان متخصص و متدین ایران اسلامی تولید شده است.
خطیب جمعه ساری افزود: برخی از رشته های تحصیلی دانشگاه نیروی دریایی مازندران تنها در چهار کشور جهان وجود دارد و اینک نیز تقاضای ارتقای تحصیلی تا درجه دکترا کرده است.
او با اشاره به اینکه “مدیریت جهادی” تنها با بها دادن به جوانان و بهره گیری از دانش و تخصصشان امکان پذیر است، از عموم مسئولان خواست تا جهت حل مشکلات آنان بکوشند.
امام جمعه ساری از نمایندگان مجلس هم خواست تا در راستای رفع معضلات کشوری کارآمدتر عمل کنند.

محمدی لایینی با اشاره به سالگرد شهادت آیت الله مدرس که روز مجلس نام گرفته است، افزود: مردم با بینش و معرفت بیشتری در انتخابات آینده شرکت کنند و خانه ملت را به اهلش بسپارند.
وی گفت: دفاع از آرمان ها و ارزش ها در مقابل وسوسه های دشمنان ضامن بقای انقلاب است و جدایی دین از سیاست، اتکا به غرب، پیوستن به معاهده های جهانی، عدم دخالت در مسائل منطقه و فاصله گرفتن از دانش های فاخر از قبیل هسته ای و نظامی بخشی از این وسوسه ها است.

نماینده ولی فقیه در مازندران افزود: تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی اصالت و کرامت مردم را نشانه گرفته و به خیال خام خود می خواهد تا شهروندان از دین و انقلاب دست بکشند.
وی افزود: آشوبهای اخیر خیابانی ادامه سیاست بنی امیه علیه حضرت علی (ع) است که از سوی دشمنان نظام مدیریت شد و توسط مردم انقلابی شکست خورد.
محمدی لایینی گفت: از دستگاه های امنیتی در برخورد با اغتشاشات اخیر قدردانی می کنم و آنان با یک رویکرد انسانی و اخلاقی در صحنه حضور یافتند و اغتشاش گران را که قصد تخریب، شرارت و آدمکشی داشتند مغلوب کردند.
وی اضافه کرد: مردم خدا جوی و انقلابی برخی از عملکرد مسئولان را قبول ندارند که صدای اعتراض آنان باید توسط رسانه ها به گوش کارگزاران برسد.

امام جمعه گرگان: چرایی اصلاح قیمت بنزین برای مردم تشریح شود

هفته دولت بهترین فرصت برای ارزیابی عملکرد مسئولان است

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به ضرورت اعمال اصلاح قیمت بنزین و حمایت صریح رهبر معظم انقلاب از آن گفت: مسوولان چرایی افزایش قیمت بنزین را برای افکار عمومی به صورت شفاف تشریح کنند.

آیت اله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه امروز گرگان اظهار داشت: سران قوا با آگاهی از احتمال وقوع برخی مشکلات به سبب اصلاح قیمت بنزین ،تصمیم گرفتند برای مصلحت مهم تر این طرح را اجرایی کنند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود : اینک که حسب ضرورت و مصلحت، اصلاح قیمت بنزین صورت گرفته باید دلایل و چرایی آن را به صورت واضح و بدون واسطه به مردم گفته شود تا مردم توجیه شوند.

آیت الله نورمفیدی افزود: هر چند راهپیمایی مردم در محکومیت برخی تحرکات اشرار مشت محکمی بر تصورات واهی و نقشه های شوم آمریکا، عربستان و تکفیری ها زد اما باید همچنان در برابر تحرکات اقتصادی آنها و برخی دیگر در داخل کشور هوشیار باشیم.

امام جمعه گرگان ادامه داد:‌ هر چند گرانی معقول و حساب شده قابل قبول است اما برخی از عوامل دشمن در تلاش هستند تا گرانی صد درصدی و چشمگیر بر بازار تحمیل کنند که باید جلوی این توطئه ها گرفته شود.

آیت الله نورمفیدی از مدیران خواست با تقویت نظارت ها و بازرسی ها بر افزایش احتمالی قیمت ها کنترل داشته باشند و اجازه ندهند عده ای آب در آسیاب دشمن بریزند.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود : دشمنان به خیال واهی خودشان می خواستند قضایایی شبیه کودتای ۲۸ مرداد در کشور رقم بزنند و با استفاده از برخی مشکلات داخلی کشور و تحریک اراذل و اوباش شرایط و امینت کشور را تحت الشعاع قرار دهند که با هوشیاری مردم ناکام ماندند.

خطیب نماز جمعه گرگان با اشاره به هفته بسیج گفت :  بسیجی ها باید به توطئه ها و نقشه های دشمن واقف باشد و در این برهه حساس که دشمن همه تلاش و مساعی خود را در حوزه اقتصادی و لطمه زدن از طریق فشار مالی متمرکز کرده است هوشیار و بیدار باشند.

آیت الله نورمفیدی گفت : بسیجی بودن فقط ملبس شدن به لباس و کارت بسیج نیست و در شرایط خاص کشور هر فردی که موجب شود چرخه اقتصاد کشور پویاتر شود یک بسیجی است.

نماینده ولی فقیه در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سالروز شهادت آیت الله مدرس و میرزا کوچک خان جنگلی اظهار داشت : برای کسب عزت و استقلال کشور خون های زیادی ریخته شده که باید قدر آن دانسته شود.

نورمفید همچنین به هفتم آذر سالروز تشکیل نیوری دریایی اشاره کرد و افزود : نیروی دریایی ایران یک نیروی مقتدر و شجاع است که علاوه بر حضور در آب های پیرامونی، در آب های فرامنطقه ای نیز حضور موثر دارد.

امام جمعه رشت:کنترل قیمت ها و بازار باید با قوت تداوم یابد

امام جمعه رشت: طرح معامله قرن، توطئه ای برای محو نام فلسطین است

 امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه دستگاه های نظارتی باید مواظب افزایش قیمت ها باشند، گفت: کنترل قیمت ها و نظارت بر بازار باید با قدرت و به صورت گسترده تداوم داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت در جمع نمازگزاران در مصلی این کلانشهر با بیان اینکه سازمان های تابعه درباره کنترل قیمتها و جلوگیری از افزایش اقلام خوب کار کردند، افزود : هیچ چیزی نباید بهانه افزایش قیمت ها در بخش های مختلف شود، باید فضای بازار به خوبی مدیریت شود تا بخشی از دغدغه های مردم در پی افزایش قیمت بنزین وتاثیر آن بر نرخ کالاهای مختلف کاهش یابد.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت : نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه خود باید برنامه هایی که در دوران چهارساله نمایندگی شان انجام داده اند را از طریق رسانه ها برای مردم بیان کرده و بگویند در حوزه  کارآفرینی برای جوانان، گرانی و تورم و سایر موارد چه اقداماتی را انجام داده اند.

خطیب جمعه رشت با بیان این مطلب که در مجلس شورای اسلامی از سوی نمایندگان مردم اقداماتی انجام شده است،اظهار کرد : اما باید کارها و اقدامات انجام گرفته برای مردم اطلاع رسانی شود و آنها بدانند نقش نمایندگانشان در امور مختلف چقدر بوده و چه گذشته و چه می گذرد.

وی در ادامه خطبه های نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن یازدهم آذرماه ، سالروز شهادت روحانی مبارز میرزاکوچک خان جنگلی گفت : میرزا کوچک خان نه تنها افتخار گیلان بلکه افتخاری برای دنیای اسلام بوده و الگویی برای همه ملت های آزادو آزادیخواه است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان افزود : این روحانی مبارز و آگاه، مسائل دنیای خود را درک می کرد، آگاهانه به مبارزه با طاغوت زمان خود رفت و شهید شد، یاد و خاطره او در دل مردم زنده مانده و برای همیشه ماندگار است.

وی همچنین با اشاره به سخنان یکی از مسئولان وزارت امور خارجه مبنی بر اینکه نتیجه و دستاوردهای برجام منجربه اعمال تحریم های جدید شد، خاطر نشان کرد: وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه چند روز گذشته خود گفته، اگر ایران به برجام نوشته شده برنگردد، ما از مکانیزم ماشه استفاه می کنیم که این باج خواهی بین المللی است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه آنها هنوز ملت ایران را نشناخته اند، افزود : مذاکره در نگاه مردم ما جز یک عمل نیرنگ بار و خدعه آمیز نیست، اینکه آمریکا طرح جدید مذاکره را مطرح می کند، در حال تنفس مصنوعی است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت بیان داشت: انتظار ما از رجال سیاسی آن است که سراغ سی اف تی ، قراردادهای اف ای تی اف و غیره نروند، ما ۴۰ سال دروغ اروپاییان را دیده ایم آنها همچنان هم دروغ می گویند.

وی در ادامه سخنانش هم با بیان اینکه فرهنگ جامعه هنوز مغفول است، تصریح کرد: برخی از هنجارها تبدیل به ناهنجاری ها شده، بسترسازان ناهنجاری ها به ویرانگری ادامه می دهند، حجاب و عفاف بیدا می کند اما شورای عالی انقلاب و سایر نهادها در این باره تصمیمی نمی گیرند.

print

پاسخی بگذارید