گروه: اقتصادی
تاریخ: 13:29 :: 2019/12/04
حکم محکومیت ۱۰ کارمند رشوه‌ بگیر در محمودآباد صادر شد

دادگستری مازندران از صدور احکام قطعی ۱۰ کارمند رشوه بگیر دستگاههای اجرایی شهرستان محمودآباد خبر داد.

روابط عمومی دادگستری مازندران اعلام کرد که این افراد از مسئولان  اداری سابق و کارمندان بخشداری، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، هیات مدیره شرکت تعاونی مسکن کارکنان بانک و دهیاری شهرستان محمودآباد بودند.

جرم این افراد اخذ رشوه، دریافت های غیرقانونی از افراد متقاضی دریافت مجوز ساخت و تغییر کاربری اعلام شده است.

روابط عمومی دادگستری مازندران از قول رییس کل دادگستری استان مزاحمت در اجرای احکام منابع طبیعی، جعل، شهادت کذب، رشوه و ارتشاء را از دیگر اتهامات این افراد اعلام کرد.

حجت الاسلام محمد صادق اکبری با اعلام این که احکام در  شعبه دادگاه تجدیدنظر استان مازندران قطعی شد، توضیح داد: در این راستا ۱۰ نفر به نام‌های سلمان دریایی، اسدالله محسنی، رجب مهدوی، حسین رضوی، علی اکبر زارع، مجتبی زارع، حسین اسماعیلی، مرتضی سلحشور، تراب حسی، دل آرام دریایی دستگیر و پس از صدور احکام قطعی این افراد به حبس، شلاق، انفصال از خدمات دولتی، ضبط وجوه پرداختی ناشی از ارتشاء و پرداخت میلیون‌ها تومان جزای نقدی تا دو برابر بهاء اراضی زراعی و باغ‌ها وقلع و قمع بنا بابت تغییر کاربری اراضی محکوم شدند.

رییس کل دادگستری مازندران با بیان این که تمام عزم دستگاه قضایی استان مازندران شناسایی و بستن راه‌های بروز فساد و مبارزه با مفاسد است، گفت : مبارزه جدی و قاطعانه با فساد در چارچوب قانون انجام می‌گیرد و سیاست ما رسیدگی به پرونده‌های مهم در نهایت دقت و سرعت است تا بسترهای فساد اداری و مالی خشکانده و ناامن شود.

دادگستری مازندران اوایل آبان ماه گذشته نیز حکم قطعی مسئولان سابق اداری شهرستان نور از جمله فرمانداری، بخشداری، جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن که با اخذ رشوه و دریافت‌های غیرقانونی از افراد متقاضی دریافت مجوز ساخت و تغییر کاربری، مبادرت به تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز می‌کردند، صادر و اطلاع رسانی کرده بود.

print

پاسخی بگذارید