جمشیدی مدیر گمرک امیر آباد
تاریخ: 4:27 :: 2017/11/21
رشد  ۷۳ درصدی درآمدهای وصولی /رتبه سوم حوزه وزنی

مدیر اداره گمرک بندر امیرآباد از افزایش ۷۳درصدی درآمد های وصولی گمرک امیرآباد خبر داد.

امیر جمشیدی در گفتگو بااقتصاد شمال به بیان درآمد های  وصولی گمرک امیر آباد  پرداخت و  گفت: درآمد وصولی گمرک  در ۷ ماهه اول سالجاری  به ۶۵۲ میلیارد ریال رسید ، که این میزان درمقایسه با درآمد ۳۷۷ میلیارد ریالی در مدت مشابه سال قبل ۷۳ درصد افزایش داشته است.

جمشیدی افزود:گمرک بندر امیر آباد رتبه سوم را در حوزه وزنی و رتبه دوازدهم را از لحاظ ارزشی در بین کمرگات کشور کسب کرد  ودر هفت ماهه نخست سالجاری یک میلیون و ۱۸۳ هزار تن انواع کالا به ارزش ۳۵۲ میلیون و ۴۵۵ هزار دلار از طریق این گمرک وارد کشور شد.

مدیر گمرک بندر امیرآباد یادآور شد :  این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۶۷ درصد و از لحاظ ارزش ۵۹ درصد افزایش داشت.

وی به میزان صادرات این بندر در هفت ماهه نخست سالجاری اشاره کردو  بیان داشت : صادرات کالا از گمرک امیر آباد ۲۶۶ هزارو ۶۵ تن به ارزش ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته  از نظر وزن ۴۱ درصد و از نظر ارزش ۵۲ درصد کاهش داشته  است.

جمشیدی در خصوص   ترانزیت خارجی این بندر  نیز گفت: در ۷ ماهه سال جاری ۶۱ هزار و ۳۵۳ تن کالا به ارزش ۳۳ میلیون و ۶۱۴ هزار دلار از طریق گمرک امیر آباد ترانزیت شد .

وی تاکید کرد  : ۵۱ هزارو ۹۳۲ تن کالا به ارزش ۱۰ میلیون و ۳۷۶ هزار دلار ترانزیت داخلی انجام شده است.

مدیر اداره گمرک بندر امیرآباد با بیان اینکه عملیات سوآپ نفتی ازمرداد ماه سالجاری  از سر گرفته شد، خاطرنشان کرد:  در طول  مدت ۳ ماهه به میزان ۲۹۳ هزارو ۷۳۲ تن کالا به ارزش ۱۱۷ میلیون و ۷۰۹ هزار دلار انجام شده است.

print

پاسخی بگذارید