واکنش زاخارووا به سخنان ضد ایرانی هوک
تاریخ: 23:55 :: 2019/05/30
رفتار آمریکا در جهان خارج از تمامی مرزها است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، ماریا زاخارووا، در خصوص تهدیدهایی که نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران گفت: رفتار ایالات متحده در جهان فراتر از همه مرزها است.

سرویس بین الملل اقتصاد شمال ،هوک روز پنج شنبه گفت که ایالات متحده در صورت حمله به ایران با نیروی نظامی به این کشور پاسخ خواهد داد. علاوه بر این، به گفته وی، ایالات متحده آماده تحریم علیه مکانیزم اروپا برای حل و فصل مسائل مالی با تهران است.

در پاسخ به این اظهارات برایان هوک، زاخارووا اعلام نمود که “رفتار تهاجمی ایالات متحده در جهان فراتر از حد مجاز قابل تصور است. دولت ها و ملت ها از این توقعات (واشنگتن) زجر می کشند. واشنگتن می خواهد جهان را ” کنترل ” کند”.

گفتنی است، امروز برایان هوک در جریان گفتگوی تلفنی با خبرنگاران گفت: “اگر ما مورد حمله قرار گیریم، ما قول داده ایم که پاسخگو باشیم، ما با نیروی نظامی پاسخ می دهیم.. ما موقعیت نیروهای خود را در منطقه عوض کرده ایم. ما فکر می کنیم که این تغییر موقعیت تأثیر بازدارنده ای بر محاسبات احتمالی نادرست ایران دارد.”

هشتم ماه مه سال گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند.گفتنی است ششم اوت ۲۰۱۸ اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال ۲۰۱۵ متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

اسپوت

print

پاسخی بگذارید