مدیرکل ورزش و جوانان مازندران
تاریخ: 19:25 :: 2020/10/22
عابدینی یکی از شانس‌های کسب مدال طلا در المپیک ۲۰۲۰ است

مدیر کل ورزش و جوانان مازندران با بیان اینکه قهرمانان ملی نیاز به قوانین حمایتی دارند گفت: مجتبی عابدینی یکی از شانس‌های نخست کسب مدال طلا در رقابت‌های شمشیربازی المپیک ۲۰۲۰ توکیو است که نیاز به حمایت دارد.

به گزارش ایرنا، حسن رنگرز روز پنجشنبه در آیین افتتاح خانه شمشیربازی پهلوان مجتبی عابدینی در شهرستان سوادکوه افزود: مجتبی عابدینی با توجه به افتخاراتی که در رقابت‌های مختلف جهانی کسب کرد شانس خوبی برای قهرمانی و کسب مدال در المپیک ۲۰۲۰ خواهد داشت.

وی گفت: عابدینی تجربیات خوبی از رقابت های داخلی و بین المللی دارد که باتوجهبه توانایی بالای این ورزشکار می تواند از این تجربیات در شکست حریفان به خوبی استفاده کند.

مدیر کل ورزش و جوانان مازندران عابدینی را پایه‌گذار رشته ورزشی شمشیربازی در مازندران دانست و افزود: متاسفانه رشته شمشیربازی با وجود استعدادهای خوب در مازندران مورد توجه قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: حضور چنین فرد موفقی در عرصه رشته ورزشی شمشیربازی استان مازندران می تواند چشم اندازه روشنی برای پرورش استعدادهای جدید ایجاد کند.

رنگرز ایجاد خانه شمشیربازی را قدم موثری برای احیا، تشویق و همچنین ارتقای این رشته توصیف کردو تاکید کرد: مازندران نباید فقط در قالب یک یا ۲ رشته ورزشی دیده شود زیرا استعداد جوانان مازندرانی در حرفه های مختلف ورزشی ثابت شده است.

وی توسعه سالن های ورزشی و همچنین گسترش رشته های ورزشی مغفول مانده را اولویت اداره کل ورزش و جوانان عنوان کرد و گفت: هیچ رشته ای نباید به رشته ورزشی دیگر ترجیه داده شود.

رنگرز همچنین ابراز امیدواری کرد که مجموعه ورزشی شمشیربازی عابدینی به یک قطب ورزش در استان تبدیل شود و گفت: آرزو همه مازنی‌ها است که ایشان بتواند در رقابت‌های المپیک به مدال دست پیدا کند.

print

پاسخی بگذارید