تاریخ: 22:50 :: 2020/11/22
نخستین جشنواره فرهنگی هنری سردار جنگل در گیلان

آموزش و پرورش گیلان با هدف بزرگداشت آزادیخواه بزرگ گیلان میرزا کوچک جنگلی جشنواره سردار جنگل و پویش هم قسم برگزار می کند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان روز یکشنبه درباره برگزاری این جشنواره به خبرنگار ایرنا گفت: سیره سیاسی – اخلاقی میرزا، عکس سلفی از آرامگاه و تندیس میرزا “شهرداری” ومستند تصویری از نمایش های ساخته شده از موضوعات این جشنواره است.

جمیل غریب افزود: دانش آموزان دوره دوم ابتدایی در بخش نقاشی و دلنوشته، دوره متوسطه اول و دوم در بخش عکاسی، پوستر و نماهنگ و اولیاء و فرهنگیان نیز می توانند در بخش داستان کوتاه، عکاسی و نماهنگ شرکت کنند.

وی مهلت ارسال آثار برای شرکت در این جشنواره را تا سی ام ماه جاری “آذر” عنوان و اظهار کرد: نحوه ارسال در سامانه شاد با آدرس Sajjad۱۱AzizpuorMirzakochakrasht است.

وی درباره قالب ارسال آثار بیان داشت: نقاشی سایز A۴ با فرمت jpg، داستان کوتاه و دلنوشته، فرمت pdf حداکثر دو صفحه A۴، پوستر “دیجیتالی”: اصل اثر با فرمت jpg ، نماهنگ حداکثر سه دقیقه، پادکست از کتاب سردار جنگل “ابراهیم فخرایی” حداکثر یک دقیقه، عکس دیجیتالی: اصل فایل با فرمت jpg است.

معاون پرورشی فرهنگی آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه به آثار برگزیده جوایز ارزنده ای تعلق می گیرد،افزود: شماره تماس با واتساپ و شاد از طریق شماره ۰۹۱۱۹۴۰۲۹۱۷ است

استان گیلان دارای افزون بر ۳۶۸ هزار دانش آموز است.

میرزا یونس  مشهور به میرزاکوچک خان جنگلی ، با راه اندازی جنبش جنگل و رهبری آن، یکی از مردمی ترین نهضت های محلی ایران را با هدف کسب استقلال ، آزادی  و سربلندی ایران ایجاد کرد.

میرزا کوچک جنگلی پس از چندین سال مبارزه و جنگ و گریز علیه نظام مستبد شاهنشاهی و ایادی بیگانه اش ، با تعداد اندکی از یاران خود برای جمع آوری قوا به طرف خلخال حرکت کرد که در کوه های تالش در برف و بوران گرفتار و به شهادت رسید.

با شهادت میرزا کوچک خان در یازدهم آذرماه سال ۱۳۰۰ هجری خورشیدی (سوم ربیع الثانی ۱۳۴۰ ق) نهضت جنگل به نقطه پایان خود رسید.

print

پاسخی بگذارید