کشتار مسلمانان نیوزیلند
تاریخ: 23:46 :: 2019/03/16
نمونه‌ای از تروریسم برگرفته از نظام سلطه است

مجمع جهانی صلح اسلامی با صدور بیانیه‌ای کشتار مسلمانان در نیوزیلند را محکوم کرد و آن را نمونه‌ای از تروریسم برگرفته از نظام سلطه دانست.

سرویس سیاسی اقتصادشمالدر این بیانیه آمده است: امروز شاهد هستیم که دشمنان صلح، عدالت و حفظ کرامت انسان در اقصی نقاط جهان، همچنان از تروریسم به عنوان شیوه و مجرائی برای تعقیب اهداف خود و تقابل با حقوق بشر و جامعه بین المللی بهره می‌گیرند.

اقدام تروریستی علیه گروهی از مسلمانان که مشغول انجام مناسک دینی و مذهبی خود در مسجد بودند و به شهادت تعداد زیادی مرد، زن و کودک بی گناه و مجروح شدن تعدادی دیگر از مسلمانان انجامید، نمونه‌ای از تروریسم برگرفته از نظام سلطه و حامیان آنها است. همان نظامی که با پاشیدن بذر نفاق میان ملت‌ها و تشکیل گروه‌های تروریستی در عناوین و قالب‌های مختلف، عدالت و آرامش ملت‌ها را نشانه رفته و به صورت مکرر از آنها جهت تأمین منافع خود بهره گرفته است.

مجمع جهانی صلح اسلامی که با گفتمان صلح عادلانه به دنبال گفتمان سازی برای ایجاد صلح، امنیت و حفظ کرامت انسانی در جهان است، این اقدام ضد انسانی که قلب تمام مسلمانان، آزادی خواهان و بشردوستان جهان را به شدت متأثر و متألم ساخت، به شدت محکوم کرده و از دولت نیوزیلند، سازمان‌های و دستگاه‌های حقوقی و بین المللی می‌خواهد که ضمن محکوم کردن اینگونه اقدامات، بر شناسایی عاملان و حامیان احتمالی آنان و مجازات آنها همت گمارند.
به نظر مجمع جهانی صلح اسلامی این جنایت نشان داد که تروریسم همچنان مهمترین معضل جهان معاصر محسوب می‌شود که فضا و قلمرو خاصی نمی‌شناسد و از این رو وظیفه نخبگان، اندیشمندان و فعالین حوزۀ حقوق بشر و سازمان‌های مردم نهاد مدافع حقوق بشر، بسیار سنگین، مهم و تأثیرگذار است. حال که نظام سلطه و استکبار جهانی با اقدامات و بهره گیری از نظام رسانه‌ای خود به اسلام هراسی و ترویج خشونت علیه اقوام و ادیان و مذاهب مشغول است و در پوشش خبری و رسانه‌ای با اینگونه حوادث به صورت گزینشی نیز برخورد می‌کنند، ضروری است که نخبگان، اندیشمندان و سازمان‌های مردم نهاد با اقدامات، مکتوبات و فعالیت‌های مختلف علمی، حقوقی و رسانه‌ای به روشنگری در این زمینه و ضرورت اهمیت صلح، امنیت و عدالت در جهان بپردازند.
این مجمع معتقد است، تروریسم زاییده سلطه گری، بی عدالتی و قدرت طلبی بازیگران نامشروع و قدرت‌هائی است که منافع خود را در مسیر ناآرامی و بی ثبات کردن جوامع و روابط بین المللی جستجو می‌کنند. بنابراین ضمن تسلیت به بازماندگان شهدا و تمام مسلمانان جهان و درخواست از مجامع بین المللی و به ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای شناسایی، محاکمه و رسیدگی به جنایتکاران این حادثۀ تروریستی و حامیان آنها؛ از تمام مسلمانان جهان می‌خواهد که با وحدت، همبستگی و انسجام خود، توطئه‌های نظام سلطه و تروریست‌های تحت حمایت آنها را نقش بر آب کنند.
مجمع جهانی صلح اسلامی
۲۵ اسفندماه ۱۳۹۷

print

پاسخی بگذارید