گازرسانی به ۱۶ خانوار بهزیستی لاهیجان

رئیس اداره بهزیستی لاهیجان گفت: بیش از ۲۰۱ میلیون ریال بابت لوله کشی گاز منزل ۱۶ مددجوی فاقد گاز تحت پوشش این سازمان توسط خیرین کمک شده است.

به گزارش اقتصادشمال، پروین قادر روز سه شنبه  افزود:در اجرای کنسرت خیریه ای که در بیست و پنجم بهمن ماه در هتل رسپینای لاهیجان به منظور کمک به خانوارهای تحت پوشش فاقد نعمت گاز برگزار شد ۵۰۰میلیون ریال از سوی خیرین جمع آوری شد که ۳۰۰میلیون ریال آن نقدی بود که از این مقدار ۲۰۱میلیون و ۳۹۰هزار ریال برای گازکشی منازل افراد تحت پوشش اختصاص یافت .
وی خاطرنشان کرد:در برگزاری کنسرت موسیقی کمک های خیرین شامل کمک های نقدی و غیر نقدی و خدمات بود که بخشی از کمک های نقدی نیز صرف پرداخت هزینه های اجرای کنسرت شد.
وی اظهارداشت: بیشتر خانوارهای تحت پوشش شهرستان لاهیجان که واحدهای مسکونی آنها استاندارد بوده و یا شرایط گازرسانی را دارند تاکنون از نعمت گاز برخوردار شده اند.
کنسرت خیریه موسیقی گروه دیلمون بیست و پنجم بهمن ماه با هدف کمک به گازرسانی و لوله کشی داخل منازل خانوارهای تحت پوشش فاقد گاز بهزیستی شهرستان با همکاری اداره بهزیستی، اداره گاز و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برگزار شد.
قادر همچنین گفت: درآستانه سال نو نمایشگاه فروش تولیدات توان خواهان و مددجویان تحت حمایت این اداره از بیست و پنجم اسفند ماه جاری تا بیستم فروردین ماه در جنب میدان اصلی شهر لاهیجان برگزار شده است .
وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه که شامل تولیدات صنایع دستی بامبو، چرم، گل ، سرامیک و دیگر تولیدات افراد توان خواه است در ساختمانی به مساحت حدود یکصد متر مربع از سوی فردی خیر بصورت رایگان در اختیار مددجویان این اداره قرار گرفته ، تا آنها بتوانند کالاها و تولیدات خود را در معرض دید و فروش بگذارند.
وی اظهارداشت: در شهرستان لاهیجان چهار کارگاه تولیدی صنایع دستی در حوزه توانبخشی و دو کارگاه تولیدی صنایع دستی و فرش فعالیت دارند که محصولات خود را در این نمایشگاه به فروش می رسانند.
قادر تصریح کرد: این کارگاه ها با کمک های مالی سازمان بهزیستی فعالیت می کنند و توان خواهان از فروش محصولات و تولیدات خود در این کارگاه ها سود می برند.
حدود پنج هزار خانوار توانبخشی و در حوزه اجتماعی یک هزار و ۹۰۰ خانوار تحت پوشش هستند که در مجموع بیش از هفت هزار و۹۰۰ خانوار توانخواه و مددجو تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان لاهیجان قرار دارند.
شهرستان لاهیجان ۱۶۸ هزار نفر جمعیت دارد و در ۴۰کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع است.

ایرنا

print

پاسخی بگذارید