۱۱ هزار و ۸۵۳ تن کالا از راه آهن آستارا صادر شد

مدیرکل گمرک آستارا گفت: ۱۱ هزار و ۸۵۳ تن کالا در قالب ۱۹۲ واگن قطار از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت از راه آهن این شهرستان به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش اقتصادشمال ،رسول امیدی  افزود: در این مدت ۴۴ هزار و ۴۸۳ تن کالا در قالب ۷۰۳ واگن به ارزش ۱۳ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۸۳۴ دلار به بارانداز راه آهن آستارا وارد و ۱۱ هزار و ۸۵۳ تن کالا در قالب ۱۹۲ واگن و به ارزش سه میلیون و ۳۱۹ هزار و ۶۴۸ دلار از آن خارج شده است.
وی افزود: لوازم خانگی، سرامیک، سیمان، میوه، سنگ و کلینکر از کالاهای صادره به کشورهای روسیه، گرجستان و آذربایجان بوده و از آن کشورها، تخته ام دی اف و غلات وارد شده است.
امیدی ادامه داد: در این مدت یک هزار و ۲۱۸ تن کالا با ۴۱ واگن و به ارزش سه میلیون و ۴۳۹ هزار و ۶۵۳ دلار حمل و نقل شده و با استقرار سازمان‌های خدمات رسان حوزه تجارت، صادرات، واردات و حمل و نقل در بارانداز، راه آهن آستارا – آستارا رونق بیشتر خواهد گرفت.
راه آهن آستارا-آستارا بین ایران و جمهوری آذربایجان در فروردین ماه سال گذشته افتتاح شد.
اداره کل گمرک آستارا در واردات و صادرات قطعی کالا، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، حمل و نقل داخلی و خارجی، صدور موافقت نامه تجارت بین المللی و برگ خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی، امانت‌های پستی و قضائی فعالیت می‌کند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع است.

print

پاسخی بگذارید