تاریخ: ۹:۲۳ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
ارتش آمریکا در حال آماده سازی برای جنگ احتمالی است

تارنمای روزنامه نیویورک تایمز نوشت: تمام ارتش، افسران و نیروهای آمریکایی به صورت مسکوت در حال آماده سازی برای جنگ احتمالی هستند.

این تارنما با اشاره به تمرین های نظامی ارتش آمریکا در ماه گذشته افزود: ««مجموعه ای از ۴۸ هلیکوپتر آپاچی و شنوک، نیروهای خود را از پایگاه فورت برگ در کارولینای شمالی حرکت دادند و با اهداف نظامی و تجهیزات آتش واقعی تمرین کردند. دو روز بعد در آسمان نوادا، ۱۱۹ سرباز چترباز در تمرین شبیه سازی شده تهاجم دشمن از هواپیما در تاریکی شب بیرون پریدند.
ماه آینده در مراکز نظامی سراسر آمریکا بیش از هزار سرباز تمرین های نظامی خواهند داشت تا بیاموزند که چطور مراکزی را برپا کنند تا از این طریق نیروهای ارتش را به سرعت به خارج از مرز انتقال دهند. پنتاگون همچنین قصد دارد تا در شروع ماه آینده مصادف با المپیک زمستانی در شهر پیونگ چانگ در کره جنوبی نیروهای بیشتری برای عملیات ویژه به شبه جزیره کره ارسال کند. برخی از مقامات گفتند که این گام ابتدایی برای شکل گیری نیروها در شبه جزیره کره، همانند استقرار نیروها برای مبارزه در سوریه و عراق است. اما برخی دیگر نیز اظهار داشتند که این برنامه برای مبارزه با اقدامات تروریستی در این بازی ها است.
پنتاگون هفته گذشته اعلام کرد که ۳ بمب افکن B-2 و خدمه آن از پایگاه میسوری به گوام اعزام شدند.
این اقدامات ظاهرا بخشی از تمرین های نظامی معمول وزارت دفاع آمریکا می باشد، اما قلمرو و محدوده زمانی این تمرین ها نشان از تمرکز بر روی آماده سازی ارتش برای اتفاقات احتمالی در کره شمالی دارد.
جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا و ژنرال ژوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک آمریکا هر دو دیپلماسی را برای تهدیدات هسته ای کره پیشنهاد کردند. متیس در ماه آگوست (مرداد و شهریور) گفت که جنگ با کره شمالی تبدیل به یک فاجعه می شود. چندین مقام سابق و فعلی پنتاگون و فرماندهان ارشد گفتند که تمرینات نظامی به طور گسترده به دستور جیمز متیس برای آمادگی در برابر هر گونه اقدام نظامی کره شمالی است.
هفته گذشته دیپلمات های دو کره برای اولین بار در دو سال اخیر با هم دیدار کردند. آمریکا و کانادا روز سه شنبه میزبان نشست وزیران خارجه برخی کشورها در ونکوور هستند. کشورهای حاضر در این نشست حامی اقدامات سازمان ملل برای عقب راندن نیروهای مهاجم کره شمالی به کره جنوبی در سال ۱۹۵۰ بوده اند. این وزیران به دنبال پیشبرد ابتکار دیپلماتیک ارائه شده توسط رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا هستند.»»

print

پاسخی بگذارید

*

code