تاریخ: 22:40 :: 2018/12/31

«رودریگو دوترته»، رئیس‌جمهور فیلیپین در مقابل مردم اعتراف کرد که در دوران نوجوانی خدمتکار خانوادگی‌شان را مورد آزار جنسی قرار داده است

سرویس بین الملل اقتصاد شمال،«رودریگو دوترته»، رئیس جمهور فیلیپین روز شنبه در یک سخنرانی در شهر «کوتاباتو» مقابل مردم اعتراف کرد که در دوران نوجوانی اش خدمتکار خانوادگی شان را مورد آزار جنسی قرار داده است.

وی حتی درباره این اقدام ناپسند خود جزئیاتی را برای جمعیت ارائه کرد و گفت که در حضور یک کشیش هم اعتراف کرده است.

دوترته در این سخنرانی گفت: کشیش مرا دلداری داد و گفت که این اتفاق برای هر کسی ممکن است در دوره نوجوانی بیافتد.

یک گروه حقوق بشر فیلیپینی به نام «گابریلا» این اظهارات را «بسیار ناراحت کننده» خواند و گفت: این اعتراف باعث شرم است نه برای شخص رئیس جمهور بلکه برای کل کشور. او (دوترته) ثابت کرده است که ارزش جایگاه فعلی اش را ندارد و باید استعفا کند.

رئیس «ائتلاف ضدقاچاق زنان» در فیلیپین هم اعلام کرد: اظهارات او می تواند کارگردان داخلی را در اینجا به خطر بیاندازد.

این در حالی است که «سالوادور پانلو»، سخنگوی رئیس جمهور فیلیپین در گفتگو با شبکه سی ان ان اعلام کرد که اعترافات رودریگو دوترته ساختگی است و او از سوی یک کشیش مجبور به بیان این اظهارات شده است.

لازم به ذکر است که رئیس جمهور فیلیپین سابقه ای طولانی در بیان اینگونه اظهارات ناپسند درباره آزار و اذیت های جنسی دارد. وی در ماه سپتامبر سال جاری میلادی هم درباره این مسئله صحبت کرده بود که این اظهارات او به شدت محکوم شد و مورد انتقادهای گسترده ای قرار گرفت.

منبع:رکنا

print

پاسخی بگذارید

*

code