گروه: بین الملل
تاریخ: ۹:۴۰ :: ۱۳۹۹/۰۱/۰۹

میزان محبوبیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به ۴۷٫۱٪ رسیده که بی سابقه است اما هنوز هم از ۴۹٫۶٪ مردم ایالات متحده از کار وی ناراضی هستند.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را وبسایت Real Clear Politics اعلام کرده است

 این پورتال نتایج کلیه نظرسنجی های مهمه  جامعه شناختی در امریکا را در رابطه با تأیید یا عدم تأیید فعالیت ترامپ از زمان تصدی مقام وی در ژانویه ۲۰۱۷ تجزیه و تحلیل می کند.

آخرین رقم جمع بندی شده در روز پنجشنبه ، یک رکورد مطلق برای رئیس جمهور فعلی آمریکا بوده که  میزان محبوبیت او به طور متوسط ​​هیچگاه از درصد مخالفان وی (به استثنای هفته اول ریاست جمهوری) بیشتر نبوده است . بهترین نتیجه تاکنون برای رئیس دولت آمریکا روز  ۲۵ فوریه ۲۰۲۰ به میزان  ۳/۴۶ درصد حاصل شده بود.

رشد درصد تأیید فعالیت ترامپ در شرایط تلاش های دولت آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا و کمک رسانی  به آمریکایی هایی که از عواقب اقتصادی این بیماری همه گیر آسیب دیده اند، رخ می دهد.

مهمترین اقدام حمایتی یک بسته کمک مالی دو تریلیون دلاری بوده که روز گذشته سنا و دولت آمریکا درباره آن به توافق رسیدند. از جمله موارد دیگر ، پرداخت های مستقیم به شهروندان کشور ، تعلیق پرداخت اجاره بهای مسکن و انجام اقدامات دیگر حمایتی است. در همین حال ، تعداد درخواست های اولیه برای دریافت حقوق بیکاری در ایالات متحده در هفته منتهی به ۲۱ مارس ، از ۲۸۲ هزار و به ۳٫۲۸۳ میلیون نفر در هفته گذشته به ۳٫۰۰۱ میلیون رسید که رکورد است.

امروز اعلام شد آمریکا از لحاظ تعداد موارد تأئید شده ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در جهان در جایگاه اول قرار گرفت. طبق ارزیابی دانشگاه جان هاپکینز در حال حاضر بیش از ۸۵٫۴ هزار مورد ابتلا به کرونا  در این کشور وجود دارد که در مقایسه با ۸۱٫۳ هزار مورد در چین بیشتر است . به این ترتیب ایالات متحده از این لحاظ  از ایتالیا و چین پیشی گرفته است.

print

پاسخی بگذارید

*

code