وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد
تاریخ: ۲۱:۳۸ :: ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
حل مشکلات خبرنگاران با لایحه جامع روزنامه نگاری

محمدمهدی اسماعیلی گفت: مشکلات خبرنگاران در قالب لایحه جامع روزنامه نگاری حل خواهد شد.

به گزارش اقتصاد گستر شمال،محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان‌های تنکابن، رامسر و عباس آباد با بیان اینکه ۱۴ هزار رسانه در کشور مجوز فعالیت دارند، گفت: مشکلات خبرنگاران در قالب لایحه جامع روزنامه نگاری مرتفع خواهد شد و امیدواریم با تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی، مباحث مربوط به امنیت شغلی اهالی رسانه مرتفع شود.

او افزود: لایحه جامع روزنامه نگاری را در کمیسیون فرهنگی دولت به تصویب رسانده ایم و امیدواریم با تصویب نهایی این لایحه در هیات دولت و مجلس شورای اسلامی شاهد تحول اساسی در عرصه روزنامه نگاری و رفع تمامی موانع و مشکلات پیش روی اهالی رسانه باشیم.

اسماعیلی با بیان اینکه در روندی فرسایشی در بخش هزینه‌های حوزه فرهنگ و هنر قرار گرفته ایم، گفت: باید در حوزه فرهنگ و هنر سرمایه گذاری بهینه انجام شود تا شاهد جوشش اهالی فرهنگ و هنر برای خلق آثار فاخر باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در جدیدترین سفر استانی خود عازم شهرستان‌های غرب استان مازندران شده است، شامگاه جمعه سیزدهم آبان در مجتمع حبیب بن مظاهر بهزیستی تنکان در نشستی صمیمی پای صحبت ۱۴ نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان‌های تنکابن، رامسر و عباس آباد نشست.

او در این نشست از نوسازی مجتمع فرهنگی تنکابن خبر داد و گفت: متاسفانه برخی از طرح‌های فرهنگی در استان به میراث بدل شده اند و باید تلاش کنیم این پروژه‌ها هر چه زودتر تکمیل شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تلاش می شود پروژه نیمه تمام مجتمع فرهنگی رامسر نیز به زودی با همراهی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تعیین تکلیف شود.

اسماعیلی افزود: پروژه تالار مرکزی ساری در ۱۶سال که ۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل آن هزینه شد نیمه کاره بود، اما در دولت سیزدهم در هشت ماه ۹۰ میلیارد تومان هزینه و تالار مرکزی ساری افتتاح شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز شنبه در آئین روز مازندران که در روستای صالحان بخش کجور نوشهر برگزار می‌شود، حضور خواهد یافت.

print

پاسخی بگذارید