تاریخ: 9:29 :: 2018/05/12
روسیه به دنبال انتشار ۷ میلیارد دلار اوراق یورو

وزارت دارایی روسیه اعلام کرد که به دنبال انتشار تقریبا ۷ میلیارد دلار اوراق یورو ۳۰ ساله در سال جاری میلادی است.

به نقل از اسپوتنیک، وزارت دارایی روسیه در اطلاعیه ای اعلام کرد که در حال برنامه ریزی به منظور انتشار ۶ میلیارد و ۹۶۸ میلیون دلار اوراق یورو ۳۰ ساله در بازارهای داخلی روسیه و بین المللی در سال جاری میلادی است.

همچنین در ماه مارس سال جاری میلادی «ویشکوسکی» رییس بخش بدهی دولتی وزارت دارایی روسیه گفته بود که وزارت دارایی انتشار جدید اوراق یورو ۱۱ ساله را به ارزش ۱.۵ میلیارد و نیز انتشار اوراق یورو ۲۰۴۷ را به ارزش ۲.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ میلادی در دستور کار خود قرار داده است.

«ویشکوسکی» گفت: وزارت دارایی روسیه یک فرصت قانونی برای انتشار اوراق جدید در مجموع به ارزش ۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ میلادی دارد که ۴ میلیارد دلار آن در حوزه ارزی و ۳ میلیارد دلار آن به منظور افزایش سرمایه گذاری برای بودجه است. وی تصریح کرد: بودجه در حال حاضر ۸۰۰ میلیون دلار از اعتبار خود را تامین کرده و ۲.۲ میلیارد دلار آن باقی مانده است.

وزرات دارایی روسیه در سال جاری میلادی ۴۳.۷ میلیارد دلارا از درآمدهای بخش نفت و گاز را برای خرید ذخایر ارزی در بازار داخلی این کشور استفاده خواهد کرد که خرید آن حاکی از افزایش بیش از ۵ برابری دارد.

در سال جاری میلادی اختصاص بودجه برای خرید ذخایر ارزی نشان دهنده یک جهش معنی دار دارد. پیش از این اختصاص بودجه ۸.۵ میلیارد دلار برای خرید ذخایر ارزی در روسیه تخصیص داده شده بود.

همچنین بر اساس گزارشات، مرجع فاینانس روسیه هم در حال خرید ارز برای بازار داخلی این کشور به دنبال افزایش درآمد نفتی روسیه از فوریه سال ۲۰۱۷ میلادی به بعد است. سال گذشته میلادی مرجع فاینانس روسیه برای انجام این نوع تراکنش ها ۱۳.۴ میلیارد دلار هزینه کرد. خرید ارز با هدف پُر کردن صندوق ثروت ملی روسیه دنبال می شود.

بر پایه این گزارش، در اوایل سال جاری میلادی معاون وزیر دارایی روسیه گفته بود که برنامه ای برای انتشار اوراق قرضه یورو به یورو و همچنین یوآن در دست بررسی است.

print

پاسخی بگذارید

*

code