تاریخ: 11:56 :: 2019/01/19

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد قصد دارد دومین دیدار خود با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را در اواخر فوریه انجام دهد.

به گزارش اقتصاد شمال به  نقل از رویترز، ژنرال کیم یونگ چول، مشاور کیم جونگ اون برای بحث درباره جزئیات  دیدار دوم رهبران آمریکا و کره شمالی وارد واشنگتن شده است.
طبق اطلاعات کاخ سفید ترامپ تصمیم گرفته در اواخر فوریه با رهبر کره شمالی دیدار کند اما هنوز محل دیدار دو رهبر معلوم نیست .
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سخنرانی خود به مناسبت فرا رسیدن سال 2018 خط مشی صلح را اعلام کرده و از ان زمان چند دیدار با رهبران چین، کره جنوبی و امریکا انجام داده است.
دونالد ترامپ و کیم جونگ اون ۱۲ ژوئن سال گذشته برای اولین بار در سنگاپور دیدار کردند. در آن زمان رهبران آمریکا و کره شمالی پس از ملاقات کوتاه مقابل خبرنگاران، پشت درهای بسته و تنها با حضور مترجمان گفتگو کردند. کیم جونگ اون در این دیدار اعلام کرد که قصد دارد شبه جزیره کره را بطورکامل غیر هسته ای کند و به دنبال آن دمونتاژ سایت پرتاب موشک های قاره پیما و بالستیکی “سوهایی” آغاز شده و میدان آزمایشات هسته ای “پونگری” تعطیل گردید.
print

پاسخی بگذارید

*

code