تاریخ: ۱۷:۵۹ :: ۱۳۹۷/۰۱/۰۸

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین با اشاره به افزایش صادرات ایران به چین، گفت: امسال ۳۹ میلیارد تومان با چین مبادله داشتیم که ۵۲ درصد آن صادرات و ۴۸ درصد آن واردات است.

اسدالله عسگراولادی، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه باید کالاهای ایرانی را در چین مصرف کنیم، افزود: امسال ۳۹ میلیارد تومان با این کشور مبادله داشتیم که ۵۲ درصد آن صادرات ما و ۴۸ درصد آن وارادت به کشورمان بوده است.

وی افزود: شعاری که مقام معظم رهبری برای امسال انتخاب فرمودند انتخاب بسیار مهمی است زیرا خرید کالاهای ایرانی یک نوع خودکفایی را برای جامعه ما رقم خواهد زد. عضو هیات نمایندگان اتاق ایران ادامه داد: با برنامه ریزی دولت می توان این کار مهم را به خوبی انجام داد و امیدواریم در سالی که آغاز کرده ایم کمتر به کالای بیگانه نیاز داشته باشیم.

عسگراولادی گفت: واحدهای کوچک تولیدی باید به کیفیت کالایی که تولید خواهند کرد و تعادل قیمت های کالاها به گونه ای که با ترکیه و چین و ویتنام رقابت کند توجه داشته باشند. به گفته این فعال بخش خصوصی، اگر در سه ماهه اول امسال این اقدامات را پیاده سازی کنیم مطمئناً به سمت خودکفایی حرکت خواهیم کرد. وی اظهارداشت: دولت هم باید تعرفه رسمی کالاهای وارداتی را افزایش دهد و هم با جلوگیری از قاچاق به عملی شدن شعار حمایت از مصرف کالای ایرانی کمک کند.

print

پاسخی بگذارید

*

code