تاریخ: 3:13 :: 2018/12/27

رئیس‌جمهور آمریکا در سفری از پیش‌ اعلام‌نشده وارد عراق شده است.

سرویس بین الملل اقتصاد شمال : کاخ سفید اعلام کرد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و همسرش در سفری سرزده وارد عراق شده و با نظامیان آمریکایی دیدار کرده‌اند.

آسوشیتدپرس گزارش داد ترامپ با حضور در «پایگاه هوایی عین‌الاسد» در استان الانبار گفته است به هیچ عنوان قصد ندارد نیروهای آمریکایی را از عراق خارج کند.

ترامپ سرزده به عراق رفت

رئیس جمهور آمریکا همچنین در ادامه سخنانش با حمایت از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه گفت اگر نیاز باشد عملیاتی در سوریه انجام دهیم از پایگاه‌ نظامیان آمریکایی در عراق این عملیات انجام خواهد شد.

شبکه خبری المیادین به نقل از منابع میدانی گزارش داده مقام‌های عراقی درخواست ترامپ برای دیدار با او در پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار را رد کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، ترامپ و همسرش 3 ساعت در این پایگاه نظامی در استان الانبار حضور داشتند و «چان بولتون» مشاور امنیت ملی عراق، سفیر آمریکا در عراق و فرماندهان نظامی از جمله همراهان ترامپ در این پایگاه نظامی بودند.

ترامپ سرزده به عراق رفت

نکته قابل توجه در سفر سرزده ترامپ به عراق عدم حضور “جیمز متیس” وزیر دفاع برکنار شده آمریکا بود. رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش اعلام کرد که متیس تا روز اول ژانویه 2019 وزیر دفاع باقی خواهد بود و پاتریک شاناهان پس از آن، مسئولیت پیشبرد امور وزارت دفاع را برعهده خواهد داشت.

ترامپ سرزده به عراق رفت

ترامپ در پایگاه عین الاسد به موضوع برکناری متیس نیز اشاره کرد و گفت که قصد ندارد به این زودی وزیر دفاع جدید را معرفی کند و تا مدتی طولانی شاناهان مسئولیت وزارت دفاع را بر عهده خواهد داشت.

ترامپ سرزده به عراق رفت

منبع:فارس

print

پاسخی بگذارید

*

code