تاریخ: ۱۹:۱۳ :: ۱۳۹۹/۰۲/۰۵

از سال ۲۰۱۹ کره شمالی در حال تهیه برنامه اضطراری برای انتقال قدرت است که طبق آن در صورت ضرورت به جای کیم جونگ اون، رهبر فعلی، خواهر کوچکتر وی کیم یونگ جونگ در رأس رهبری این کشور قرار خواهد گرفت

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را  روزنامه ژاپنی Yomiuri اعلام کرده است.

این روزنامه استناد به یک منبع مطلع از مذاکرات سه جانبه مربوط به کره جنوبی ، ایالات متحده و ژاپن می نویسد در پایان سال گذشته در جلسه علنی کمیته مرکزی حزب حاکم کارگر کره شمالی یک تصمیم داخلی گرفته شد که براساس آن ، کیم یونگ جونگ در صورت مرگ کیم جونگ اون یا ناتوانی وی در اداره کشور به دلایل دیگر، جانشین رهبر فعلی می شود. منبع  این نشریه خاطرنشان کرد: پس از این تصمیم ، دستورالعمل های بسیاری به رهبران حزب و ارتش از طرف  خواهر کوچک کیم جونگ اون صادر شده است.

خواهر رهبر کره شمالی اکنون سمت معاون اول دبیر کل کمیته مرکزی حزب کارگر حاکم در کره شمالی را برعهده دارد. مشخص است که وی نیز در سوئیس تحصیل کرده و فرد مورد اعتماد کیم جونگ اون و دومین فرد با نفوذ در این کشور است. در ماه مارس ، اولین بیانیه رسمی بین المللی از طرف وی صادر شد.

۲۱ آوریل ، سی ان ان با استناد به مقامات اطلاعاتی گفته است که کیم جونگ اون بعد از عمل جراحی در وضعیت وخیمی  قرار دارد. بعداً خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی وخامت حال رهبر کره شمالی را تکذیب کرد و سخنگوی ریاست جمهوری کره جنوبی نیز این را  تأیید نمود.

در همین زمان  خبرگزاری رویترز خاطرنشان کرد که مقامات و رسانه های کره شمالی بسیار عجیب رفتار کرده و نسبت به گزارش های مربوط به  وضع نامساعد سلامتی کیم جونگ اون هیچ واکنشی نشان ندادند. خاطرنشان شد که قبلاً آنها به سرعت واکنش نشان داده و شایعات مختلف در اینباره  را رد می کردند.

گمانه زنی ها درباره وضع سلامتی کیم جونگ اون پس از آن آغاز شد که او در مراسم جشن زاد روز  کیم ایل سونگ، بنیانگذار کره شمالی در ۱۵ آوریل شرکت نکرد. چهار روز قبل از آن ، وی در یک جلسه دولت شرکت کرده و پس از آن در ملاء عام ظاهر نشده بود.

print

پاسخی بگذارید

*

code