تاریخ: 17:39 :: 2017/11/17

«رو کانا» عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه در گفت وگو با شبکه خبری الجزیره ضمن انتقاد از سیاست‌های ریاض در منطقه، گفت: حماقت محض است اگر ولیعهد عربستان سعودی آغازگر جنگ مستقیم با ایران باشد.

ی در پاسخ به سوالی در خصوص یک اقدام نظامی احتمالی علیه ایران از جانب عربستان سعودی، گفت: آمریکا باید چنین اقدامی را محکوم کند.
این قانونگذار آمریکایی افزود: اگر سعودی‌ها در تدارک حمله به ایران باشند، قطعا نباید از آن‌ها حمایت شود.
کانا ادامه داد: «محمد بن سلمان» (ولیعهد سعودی) نه باتدبیر و نه دوراندیش است و احتمال دارد کارهایی انجام دهد که حتی در راستای منافع کشورش نباشد و به جنگ منجر شود.
در این مصاحبه‌ که روز جمعه روی آنتن شبکه خبری الجزیره رفت، این قانونگذار آمریکایی همسویی واشنگتن با سیاست‌های عربستان سعودی در منطقه را به شدت مورد انتقاد قرار داد و آمریکا را شریک جرایم جنگی در یمن دانست.
وی در همین رابطه گفت: ما با کمک به سعودی‌ها در تدارک حملات هوایی (به یمن) که منجر به کشته شدن غیرنظامیان می‌شود، در حال ایجاد خلائی امنیتی هستیم که تثبیت موقعیت گروه‌هایی همچون داعش را به همراه خواهد داشت.
کانا به تازگی و با این استدلال که دولت این کشور مجوز دخالت در جنگ یمن را ندارد، لایحه‌ای را برای توقف کمک‌های آمریکا به عربستان سعودی با حمایت چند تن دیگر از نمایندگان جمهوریخواه و دمکرات تدوین کرده‌ است.

print

پاسخی بگذارید

*

code