تاریخ: ۱۲:۱۷ :: ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
بانک هلندی به پرداخت ۸۰۰ میلیون دلار جریمه شد

دستگاه قضایی هلند «آی ان جی بانک» این کشور را به دلیل نقض ساختار قانون پولشویی و فاینانس تروریسم به پرداخت بیش از ۸۰۰ میلیون دلار جریمه کرد.

به نقل از اسپوتنیک، مقامات قضایی هلند، «آی ان جی بانک» این کشور را که یکی از بزرگترین بانک های هلندی محسوب می شود را به دلیل نقض ساختاری قانون پولشویی و فاینانس ترورویست به پرداخت بیش از ۸۰۰ میلیون دلار جریمه کردند.

«آی ان جی بانک» به دلیل عدم مشخص کردن منبع پول مشتریان خود در زمان مقرر محکوم به پرداخت این جریمه شده است. بر همین اساس، سرویس دادخواهی عمومی هلند در اطلاعیه ای اعلام کرد که مشتریان «آی ان جی بانک» از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ میلادی قادر به استفاده از خدمات این بانک برای فعالیت های مجرمانه بوده اند.

سرویس دادخواهی عمومی هلند همچنین اعلام کرد که «آی ان جی بانک» باید اقدام به شناسایی برخی از مشتریان خاص خود که احتمالا از این بانک برای پولشویی بهره بردند می کرد که این کار را انجام نداده است و «آی ان جی بانک» باید گردش پول و منشاء آن را ردیابی می کرد که ممکن است در فعالیت های مجرمانه استفاده شده باشد و بطور کلی این بانک اقدامات لازم را اتخاذ نکرده است.

«آی ان جی بانک» تا کنون ۶۷۵ میلیون یورو جریمه پرداخت کرده و در حدود ۱۰۰ میلیون یورو هم که به عنوان کارمزد به دلیل انجام تراکنش‌های احتمالا غیر قانونی دریافت کرده را بازخواهد گرداند.

بررسی های اولیه حسابرسی از این بانک نشان می دهد که فرآیند بررسی تراکنش برخی از مشتریان این بانک مشکل دار بوده و نقائصی در عملیات های بانکی «آی ان جی بانک» دیده شده است.

print

پاسخی بگذارید

*

code