تاریخ: 19:56 :: 2019/06/02
عکاس گیلانی جزو ۷۰ عکاس برتر چهارمین دوره جایزه روسیه

مصطفی نوده هنرمند گیلانی در چهارمین دوره جایزه بین‌المللی ٣۵Awards روسیه، جزو ٧٠ عکاس برتر در بخش عکس سیاه سفید شناخته شد.

سرویس فرهنگی اقتصادشمال،مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ضمن اعلام این خبر افزود: نوده بین ١١٢ هزار عکاس از ١٧٢ کشور جهان و ٣٩١ هزار عکس ارسالی به چهارمین دوره جایزه بین‌المللی ٣۵Awards روسیه (٢٠١٨)، جزو ٧٠ عکاس برتر در بخش عکس سیاه سفید شناخته شد.

قاسم مصفا  افزود: در سال ٢٠١٧ نیز اثری دیگر از وی در بخش عکس سیاه سفید پذیرفته و به عنوان عکس روی جلد کتاب این جایزه بین‌المللی منتشر شده بود. اینجا:

وی با بیان اینکه ویژگی اصلی آثار او، مینیمالیسم و سادگی تصاویر است ادامه داد: چندی پیش، مقاله و آثاری از این عکاس گیلانی در مجله آکادمی عکاسی اروپا (آوریل ٢٠١٩) منتشر شد؛ آکادمی عکاسی بزرگترین شرکت آموزش عکاسی در اروپا با هزاران نفر از عکاسان و هنرمندان حرفه‌ای است که از آموزش برنده جایزه استفاده می‌کنند تا هر روز الهام گرفته یا آموزش دهند.

مصطفی نوده متولد ١٣۵٩ شهرستان رودبار، عکاسی خودآموخته است که جوایز و افتخارات جهانی متعددی را از آن خود کرده و عضو انجمن عکاسان ایران، عضو فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (FIAP) و عضو باشگاه عکاسان جوان است.

از جمله افتخارات وی می‌توان به کسب مدال طلای جشنواره‌های Doboj Salon و Nordic سوئد و دانمارک، روبان افتخار psa جشنواره پرسپکتیو امریکا، دیپلم افتخار تصویر سال ایران و نامزد دریافت دیپلم افتخار و جایزه جشنواره‌های ٣۵Awards روسیه و Lensculture آمریکا اشاره کرد.

تقدیر اثر در نمایشگاه گروهی در کشور یونان، چاپ اثر بر روی لباس و موسسه Klloab کشور بلژیک، برپایی نمایشگاه انفرادی در تهران، انتشار بیش از چهل اثر در گالری عکاسی جهانی وانیکس١ و چندین اثر در نشریه‌های معتبر بین‌المللی از جمله National Geography ، مجلات Minimalism و Insomnia انگلستان و نشریه‌های ZH کالیفرنیا و Procrastinate نیز در رزومه این هنرمند گیلانی وجود دارد.

print

پاسخی بگذارید