تاریخ: 22:51 :: 2019/03/18
هدف گذاری برای ایجاد ۲۶ هزار شغل در گیلان

سهم گیلان از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ کل کشور به صورت ملی هزار و ۳۵۷ میلیارد تومان و به صورت استانی ۵۶ میلیارد تومان درنظر گرفته شد.

به گزارش اقتصادشمال ،معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان گفت: سهم گیلان از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ کل کشور به صورت ملی هزار و ۳۵۷ میلیارد تومان و به صورت استانی ۵۶ میلیارد تومان درنظر گرفته شده که با اجرای آن برای ۲۶ هزار نفر شغل ایجاد می شود.

 سید محمد احمدی در جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گیلان با اشاره به همکاری دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و نیز ایجاد اشتغال افزود: مبلغ ۲۵۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات اشتغال روستایی تسهیلات پرداخت شده که باتوجه به اعتبار ۴۱۰ میلیارد تومانی برای سال جدید نیازمند جدیت و اهتمام بیشتری در این بخش هستیم.
وی بر ضرورت جلوگیری از انحراف تسهیلات پرداختی تأکید و تصریح کرد: دستگاه های اجرایی باید در معرفی طرح ها منتهی شدن به شغل را محور اصلی کار قرار دهند و نظارت ها در این بخش طی سال ۹۸ تشدید می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با اشاره به اعتبار ۱۲۳ میلیارد تومانی در جهت اشتغالزایی افراد تحت پوشش دستگاه های حمایتی اظهار داشت: تسهیلات خرد همچون مشاغل خانگی می تواند خودکفایی بسیاری از افراد تحت پوشش و اشتغالزایی آنان را به دنبال داشته باشد.
وی به ظرفیت های موجود در جهت اشتغالزایی از طریق اجرای بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ کل کشور اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد با تأکید بر اشتغال جوانان، دانش‌‌آموختگان دانشگاهی، زنان و اشتغال حمایتی از اهداف این بخش از بودجه است که منابع بسیاری به صورت ملی و استانی در اختیار دستگاه های اجرایی قرار می دهد.
احمدی منابع ایجاد اشتغال گسترده و مولد در گیلان را شامل ۲۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی‌‌های سرمایه‌‌ای و یارانه سود تسهیلات عنوان کرد و گفت: سهم گیلان به صورت ملی هزار و ۳۵۷ میلیارد تومان و به صورت استانی ۵۶ میلیارد تومان درنظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه این منابع با تشخیص شورای برنامه ریزی استان به محورهای توسعه و پیشرفت گیلان که بسترهای ایجاد شغل را دارد اختصاص پیدا می کند افزود: در مسیر اجرای بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ برای اشتغالزایی ۲۶ هزار نفر در گیلان هدف گذاری شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با بیان اینکه اجرای این طرح مشارکت جدی بانک ها را می طلبد گفت: باید در این مسیر بسیار پرتحرک تر از پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و رونق تولید عمل کنیم تا شاهد پویایی بخش اشتغال باشیم.
در این جلسه علاوه بر ارائه گزارش از سوی دستگاه های اجرایی مختلف و بانک های عامل درخصوص آخرین وضعیت عملکرد تسهیلات حمایت از توسعه و اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر و نیز رونق تولید، اجرای طرح آزمونه ساماندهی مشاغل غیررسمی چندمنظوره در استان گیلان بررسی و به مشکلات ۱۰ واحد تولیدی نیز رسیدگی شد.
ایرنا

print

پاسخی بگذارید