رییس جمهور پس از نشست سران قوا
تاریخ: 10:40 :: 2018/07/14
پرداخت ارز لازم برای تامین کالاهای اساسی

رئیس جمهور گفت: برای تامین کالاهای اساسی و ضروری مردم ارز مورد نیاز در نظر گرفته شده است که بانک مرکزی آن را پرداخت می‌کند.

حسن روحانی در پایان جلسه سران سه قوه در سخنانی خاطرنشان کرد : در جلسه امروز بحث کردیم که چگونه می توانیم کشور را با کمترین هزینه از مشکلات عبور دهیم.

وی به توافق صورت گرفته در سامانه بانک مرکزی بین صادرکنندگان، واردکنندگان  و تولیدکنندگان برای خرید و فروش ارز اشاره کرد و گفت: قول می دهیم که در زمینه انرژی، حمل و نقل و کالاهای اساسی هیچ مشکلی برای کشور پیش نیاید.

روحانی با تاکید بر اینکه ارز مورد نیاز تولیدکنندگان را تامین می کنیم افزود: شرایط پیش آمده می تواند فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان داخلی باشد و قول می دهیم که مواد اولیه تولیدکنندگان را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه این شرایط موجب می شود فرصتی برای صادرکنندگان بوجود آید گفت: امروز صادرات کشور شرایط بهتری دارد.

شعبه های خاصی برای رسیدگی به تخلفات اقتصادی در تهران و شهرستان ها تشکیل می شود

­رئیس جمهور از تشکیل شعبه های خاص در تهران و شهرستان ها برای رسیدگی به تخلفات اقتصادی خبر داد.

روحانی در ادامه سخنان خود در پایان جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با اشاره به اینکه ما در مواردی با تخلف برخی افراد مواجهیم گفت: البته اکثریت قاطع تجار و تولیدکنندگان ما در چارچوب قانون حرکت می کنند و به مقررات احترام می گذارند و شرایط کشور را درک می کنند اما داریم افرادی را هم که به قانون و مقررات توجه نمی کنند و شاهدیم دلالی هایی را که نابسامان است و قیمت های نامناسبی که به خریداران عرضه می کنند و نادرست است، در این زمینه هم تصمیمات خوبی بین دولت و قوه قضاییه برقرار شده است تا دولت بتواند تلاش های بیشتری را از طریق مقرراتی که در اختیار وزارت دادگستری است انجام بدهد.

روحانی گفت: مقرر شد قوه قضاییه شعبه های خاصی را در تهران و استان ها برای مبارزه با اینگونه مفاسدی که این روزها در جامعه ما باب شده است تشکیل دهد و ما بتوانیم به این پرونده ها خیلی سریع تر رسیدگی کنیم.

دولت بحث اشتغال را به طور جدی دنبال می کند

رییس جمهوری افزود: بحث اشتغال را به طور جدی دنبال می کنیم و به رغم فشارهای امریکا، امسال شاهد تحول مثبت در زمینه اشتغال خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: دولت برای قشرهای کم درآمد و مستضعف جامعه طرح هایی دارد و برای کمک های بیشتر تا اینکه این فشارها نتواند مشکلات بیشتری برای قشرهای کم درآمد به وجود آورد.

روحانی به جلسات سران قوا اشاره کرد و افزود: ما این جلسات سه قوه را برای حل مشکلات کشور ادامه می دهیم علاوه بر آن، جلسه هماهنگی اقتصادی را ادامه خواهیم داد و با این جلسات هماهنگی بیشتری را برای حل مشکلات کشور به وجود می آوریم.

طرح های نیمه تمام به مردم واگذار می شود

رئیس جمهور ­ از واگذاری طرح های نیمه تمام کشور به مردم در آینده نزدیک خبر داد.

روحانی در ادامه سخنان خود پس از جلسه سران سه قوه گفت : در جلسه امروز در خصوص نقدینگی و اینکه ریشه های آن از کجاست و چگونه باید مانع افزایش نقدینگی شویم و نقدینگی مورد نیاز را جذب کنیم بحث کردیم .

وی افزود : یکی از راههای جذب نقدینگی می تواند تکمیل طرح های نیمه تمام باشد و ما می توانیم این طرح ها را برای تکمیل و اجرا به مردم واگذار کنیم .

روحانی اضافه کرد : پیش از این واگذاری طرح های نیمه تمام در بودجه سنواتی پیش بینی شده بود اما مشکلاتی در اجرا داشت.

رئیس جمهور همچنین گفت : ما امروز طرحی را به صورت مقدماتی در این جلسه بحث کردیم و انشاءالله در جلسه شنبه آینده به طور مفصل درباره آن صحبت خواهیم کرد تا بتوانیم طرح های نیمه تمام را به مردم واگذار کنیم.

print

پاسخی بگذارید