تاریخ: 22:57 :: 2021/01/13
۸۲ درصد از عرصه‌های منابع طبیعی مازندران تثبیت شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران با بیان اینکه ۸۲ درصد از عرصه‌های منابع طبیعی استان تثبیت نهایی شد، گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۹۲ هزار و ۳۱۵ هکتار از عرصه های منابع طبیعی مازندران تثبیت نهایی شده است.

عباسعلی زارع روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تثبیت این میزان منابع طبیعی در راستای اجرای قانون حدنگاری و با همکاری و تعامل مدیران منابع طبیعی و آبخیزداری غرب و شرق استان مازندران صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تثبیت بقیه عرصه های منابع طبیعی در استان در حال انجام است، گفت: مازندران دارای  ۲ هزار و یکصد قطعه عرصه منابع طبیعی به مساحت یک میلیون و ۹۴۷ هزار و ۸۰۰ هکتار است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران بر ضرورت صدور سند تک برگی کاداستری برای جلوگیری از تعرض به عرصه های تثبیت شده منابع طبیعی تاکید کرد و تصریح کرد: در سالجاری ۳۹۳ برگ سند تک برگی برای این عرصه های صادر شد که ۳۴۰ سند مربوط به عرصه های اداره کل منابع طبعی مازندران منطقه ساری و ۵۳ سند دیگر نیز مربوط به عرصه های حوزه تحت پوشش اداره کل منابع طبیعی غرب استان است.

وی همچنین از تثبیت ۸۴۰ قطعه با مساحت ۹۶۵ هزار هکتار از اراضی انفالی ملی با تلاش تمام وقت نیروهای این مجموعه در چهار ماه اخیر خبر داد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران با اشاره به ۳۳۸ کیلومتر نوار ساحلی استان گفت: ۸۴۰ هکتار از یکهزار و ۵۰ هکتار مساحت ساحل جانمایی شده مربوط به سواحل غربی مازندران در شهرستان های نوشهر با ۲۷۰ هکتار، تنکابن با ۱۹۲هکتار ، رامسر با ۱۲۰هکتار، عباس آباد با ۱۱۴ هکتار، چالوس ۹۰ هکتار و نور با ۵۴ هکتار ثبت شد.

زارع افزود: از مجموع ۳۵ پلاک نیز با طول ۵۷ کیلومتر و مساحت ۳۴۶ هکتار تثبیت شده تاکنون ۳۳ سند تک برگی برای اراضی ساحلی صادر شده است که ۳۲ سند مربوط به حوزه غرب استان می باشد.

وی با اشاره به املاک وقفی در مازندران اظهار داشت: بیش از ۷۰ درصد املاک اوقافی در استان تثبیت و سند مالکیت تک برگی برای آنها صادر شده است و بیشتر املاک وقفی که اختلافی با سایر دستگاه ها دارد باقی مانده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران اسناد مالکیت دفترچه ای و عادی را بدون اعتبار دانست و از دارندگان اینگونه اسناد خواست تا هرچه سریعتر برای تعویض این اسناد با سند تک برگ اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: از زمان قانون حدنگاری از  سال ۹۳ تاکنون برای بیش از ۷۰ درصد از اسناد مالکیت در مازندران سند تک برگی صادر شده است.

print

پاسخی بگذارید