گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۳:۵۹ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
آخرین مهلت اجرای قانون بازنشستگی

ییس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با نقل قولی از او مبنی بر اینکه بازنشستگان شاغل که پست‌های خود را تا ۱۵ آذر ماه ترک نکنند، به دادگاه معرفی می‌شوند، گفت: مگر می‌شود این افراد فوری به دادگاه معرفی شوند؟ پانزدهم آذر ماه این مدت تمام می‌شود و از ۱۶ آذر ماه هر کسی که سر کار باشد، خلاف قانون است و مدیری که وجهی به آن پرداخت می‌شود، قطعا طبق مقررات با او برخورد خواهد شد.

سرویس سردبیری اقتصاد شمال:ناصر سراج در رابطه با پایان مهلت قانونی مشمولان “قانون منع به کارگیری بازنشستگان” و در واکنش به خبر معرفی بازنشسته‌های شاغل به دادگاه از تاریخ ۱۵ آذر، اظهار کرد: من چه زمانی گفتم که برای این افراد دادگاه تشکیل می‌شود؟ پانزدهم آذر ماه پایان مهلت قانونی به کارگیری بازنشستگان شاغل دولتی است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور ادامه‌ داد: مگر می‌شود این افراد فوری به دادگاه معرفی شوند؟ پانزدهم آذر ماه این مدت تمام می‌شود و از ۱۶ آذر ماه هر کسی که سر کار باشد، خلاف قانون است و مدیری که وجهی به آن پرداخت می‌شود، قطعا طبق مقررات با او برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به این که در صورت تخلف این افراد دادسرا مرجع رسیدگی کننده به این موضوع است، خاطر نشان کرد: پرونده این افراد در این صورت برای دادسرا ارسال می‌شود و هر سازمان و نهادی که از دولت بودجه دریافت کند، مشمول این قانون می‌شود.

سراج در رابطه با این که آیا سازمان بازرسی کل کشور به موضوع اطلاعیه شرکت خودروسازی سایپا در خصوص تحویل پراید و تیبا به جای خودروهای ثبت نامی خانواده رنو ورود کرده است یا خیر؟ پاسخ داد: آن را پس گرفتند. همانطور که قبلا هم گفته‌ام در شرکت ایران خودرو و سایپا گروه سازمان بازرسی کل کشور مستقر است و به صورت دائم موضوعات را رصد می‌کند، در نتیجه‌ هر موضوعی خلاف قانون اتفاق بیافتد، قطعا رسیدگی می‌شود.

منبع:ایسنا

print

پاسخی بگذارید