تاریخ: ۳:۳۴ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۰

از من درباره همسرم سؤالاتی پرسید و تهدید کرد باید او را طلاق بدهم وگرنه بلای بدتری سرم می‌آورند.

سرویس حوادث اقتصاد شمال ،مردی که با طراحی نقشه‌ای تصور می‌کرد می‌تواند بار دیگر با همسر سابق خود زندگی کند به اتهام آدم‌ربایی بازداشت شد.

چندی پیش مرد جوانی به دادسرای جنایی تهران مراجعه کرد و از ربوده‌شدن خود به‌دست سرنشینان یک خودروی سمند که مسلح بودند و بی‌سیم و دستبند داشتند خبر داد. شاکی جوان در تشریح شکایت خود گفت: آن روز بعدازظهر از محل کارم بیرون آمدم و سوار خودروی پرایدم شدم، قصد رفتن به خانه را داشتم. پس از مدتی یک خودروی سمند که سه سرنشین داشت مانع ادامه حرکتم شد پس از آنکه جلوی من پیچید سه نفر که مسلح بودند و بی‌سیم و دستبند داشتند به سمتم آمدند. آن‌ها خود را مأمور پلیس امنیت معرفی کردند و مدعی شدند من مشکوک به همکاری با داعش هستم و باید با آن‌ها بروم. من با دیدن وضعیت آن‌ها تصور کردم واقعا پلیس‌اند، به همین دلیل ماشینم را در کنار خیابان رها کردم و با آن‌ها رفتم.

شاکی جوان ادامه داد: پس از آن افراد مسلح چشم من را بستند و به مدت پنج ساعت من را در جایی که نمی‌دانم کجا بود، نگه داشتند و در آنجا به‌شدت من را شکنجه کردند، اما هیچ خواسته‌ای از من نداشتند، تا اینکه سرانجام یک نفر به سراغم آمد و از من چند سؤال پرسید.

من از گوشه چشم‌بند و مخفیانه چهره او را دیدم. این مرد از من درباره همسرم سؤالاتی پرسید و تهدید کرد باید او را طلاق بدهم وگرنه بلای بدتری سرم می‌آورند. با طرح این شکایت، بازپرس بخشوده که ریاست شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران را برعهده دارد، کشف ارتباط بین ماجرای آدم‌ربایی با همسر شاکی را گره‌گشای حل این معما تشخیص داد.

مأموران پلیس پی بردند شاکی با همسرش به‌طور موقت ازدواج کرده است و مدتی قبل از این ازدواج، زن جوان با مرد دیگری زندگی می‌کرد. این در حالی بود که با توجه به اینکه شاکی چهره یکی از آدم‌ربایان را دیده بود، چهره‌نگاری انجام شد و تصویر فرضی به همسر او نشان داده شد. زن جوان با دیدن تصویر چهره‌نگاری گفت: این مردی است که پیش از این ازدواج با او زندگی می‌کرده‌ام، اما او مرا اذیت می‌کرد، برای همین وقتی مدت عقدمان تمام شد دیگر تمایلی به ادامه زندگی با او نداشتم.

درپی این اظهارات، همسر قبلی زن شاکی شناسایی و بازداشت شد. مرد جوان که تصویر چهره‌نگاری‌شده شباهت زیادی به او داشت، وقتی دید چاره‌ای جز بیان حقیقت ندارد، گفت: من و مینا مدت‌ها قبل با هم زندگی می‌کردیم، اما وقتی مدت عقدمان تمام شد او به تمدید آن علاقه‌ای نشان نداد، این درحالی بود که من برای او سنگ‌تمام گذاشته بودم و هرچه که می‌خواست، فراهم می‌کردم. با‌وجود‌این، از دور مراقب او بودم و حتی از یکی از دوستانم که دفتر ثبت ازدواج و طلاق دارد، آمار او را می‌گرفتم تا اینکه اخیرا فهمیدم دوباره ازدواج کرده است؛ برای همین این نقشه را طراحی و اجرا کردم.

درپی این اعترافات، مشخص شد همسر سابق زن شاکی طراح نقشه آدم‌ربایی بوده است، بنابراین بازپرس او را با قرار بازداشت در اختیار مأموران اداره ۱۱ پلیس آگاهی قرار داد تا تحقیقات دراین‌باره ادامه یابد.

منبع:شرق

print

پاسخی بگذارید