در لایحه بودجه سال ۹۸
تاریخ: ۱۳:۲۲ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
اختصاص اعتبار ۷۰۰۰ میلیارد تومانی برای فقر

اعتباری معادل ۷۰۰۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در بخش حمایت از معیشت عمومی و عدالت اجتماعی، برای‌ استمرار طرح مقابله با فقر مطلق در نظر گرفته شده است.

به گزارش اقتصاد شمال به  نقل از روابط‌عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور، نخستین بخش از لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور به حمایت از معیشت عمومی، سلامت و عدالت اجتماعی اختصاص دارد.

در این بخش آمده که اعتبار خرید تضمینی گندم متناسب با افزایش نرخ خرید تضمینی این محصول از ۵ هزار میلیارد تومان به ۸ هزار میلیارد تومان رسیده است. همچنین برای تامین کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی و نهاده‌های دامی و کشاورزی معادل ۱۴ میلیارد دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان بودجه اختصاص داده شده است.

استمرار پرداخت یارانه نقدی (۴۲۵۰۰ میلیارد تومان)، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت (رشد ۲۰ درصدی)، استمرار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان (۲۰۰۰ میلیارد تومان)، استمرار اجرای طرح تحول سلامت (۳۵۰۰۰ میلیارد تومان)، استمرار اجرای قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه یافته (۱۵۰۰۰ میلیارد تومان) و افزایش ۲۰ درصدی اعتبار یارانه نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی از دیگر مواردی است که در لایحه بودجه ۹۸ در بخش حمایت از معیشت عمومی، سلامت و عدالت اجتماعی پیش‌بینی شده است.

print

پاسخی بگذارید