تاریخ: ۸:۰۳ :: ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
ارزش دلار در برابر ارزهای اصلی جهان رکورد زد

شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای اصلی جهان به بیشترین سطح خود در تقریبا ۴ ماه اخیر رسید.

به نقل از رویترز، ارزش دلار در بازار معاملات جهانی روز سه شنبه به تقریبا بالاترین سطح خود در ۴ ماه اخیر رسید که علت آن به افزایش ارزش اوراق خزانه و آمار بالای اقتصادی آمریکا نسبت داده می شود. البته افزایش ارزش دلار منجر به کاهش ارزش ارزهای رقیب دلار و دیگر ارزها از جمله پزو آرژانتین شده است.

در همین حال شاخص دلار در برابر ۶ سبد اصلی ارز جهان به ۹۲.۷۶۶ رسید که نزدیک به بیشترین سطح خود در ۴ ماه اخیر است؛ در حالی که ارزش دلار در روز گذشته به ۹۲.۹۷۴ رسید که بالاترین ثبت رکورد دلار از بیست و هشتم دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به بعد محسوب می شود.

همچنین ارزش یورو که در بازار معاملات دیروز روند نزولی به خود گرفته بود، امروز با ۰.۰۵ درصد رشد به ۱.۱۹۲۹ دلار رسید؛ این در حالی است که هر یورو در بازار معاملات دیروز به ۱.۱۹۲۹ دلار کاهش پیدا کرد که کمترین رقم در بیش از ۴ ماه اخیر برای یورو تلقی می شود.

البته شاخص های اقتصادی در منطقه یورو حاکی از کمرنگ شدن انتظارات برای افزایش نرخ بهره در اروپا توسط بانک مرکزی این منطقه دارد که این موضوع بر روی روند نزولی ارزش یورو تاثیر گذاشته است.

بر همین اساس ارزش ارزهای موجود در بازارهای نوظهور هم در هفته های اخیر به دلیل گمانه زنی بر سر سفت و سخت شدن سیاست پولی فدرال رزرو به دلیل کسری بودجه آمریکا و نیز تورم سریع ایالات متحده، کاهش پیدا کرده است. بر پایه این گزارش، هر دلار آمریکا در برابر ین با یک دهم درصد کاهش روبرو شد و هر دلار به ۱۰۸.۹۹۰ ین رسید.

print

برچسب ها:

پاسخی بگذارید