نگاه اقتصاد شمال به خطبه های نمازجمعه استان های شمالی
گروه: مذهبی / ویژه
تاریخ: ۱۹:۳۰ :: ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
از رونق تولید تا رعایت اخلاق

تریبون نمازجمعه های استان های شمالی همواره مکانی برای پرداختن به موضوعات روز سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی است این هفته نیز امام جمعه های سه استان شمالی به نکات پر اهمیتی اشاره کردند.

سرویس سردبیری اقتصاد شمال: تریبون نمازجمعه های استان های شمالی همواره مکانی برای پرداختن به موضوعات روز سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی است این هفته نیز امام جمعه های سه استان شمالی به نکات پر اهمیتی اشاره کرده اند که می توان اشاره به حفظ حجاب، دین مداری، اخلاق مداری و رعایت ادب، توجه کامل مسئولان به تولید داخلی و در کنار آن تقویت دینداری در جامعه وتلاش برای رونق تولید را از مهمترین بخش های این خطبه ها خواند.

امام جمعه موقت ساری: مخدوش کردن فرهنگ دینی بزرگ‌ترین هدف استکبار جهانی است

مخدوش کردن فرهنگ دینی بزرگ‌ترین هدف استکبار جهانی است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام یوسف یوسف پور در خطبه های نماز جمعه ساری افزود: آمریکا و ایادیش پس از ناکامی در جنگ نظامی و اقتصادی در صدد رخنه کردن در فرهنگ دینی و ملی افتاده و با تمام توان سعی دارند تا بین مردم و نظام فاصله ایجاد کنند.

وی از بی حجابی، بدحجابی، بی بند و باری و ولنگاری به عنوان ابزارهای استکبار در رسیدن به این هدف نام برد و گفت: حفظ حجاب، دین مداری، اخلاق مداری و رعایت ادب از دستورهای اکید اسلام است که همه ما باید تا پای جان به آن پایبند باشیم.
یوسف پور با گلایه از کارگزاران بویژه مسئولان فرهنگی ، از آنان خواست تا با هرگونه مظاهر غیر فرهنگی و غیر اخلاقی به طور جد مقابله کنند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران همچنین با تبریک فرا رسیدن هفته دولت ، به سخنان رهبر معظم انقلاب در نشست با هیات دولت اشاره و تاکید کرد: بحث اقتصاد و فرهنگ محور سخنان ایشان بود که همه ما برای رسیدن به موفقیت باید به این رهنمودها عمل کنیم.
خطیب جمعه ساری حمایت از تولید داخلی را راه برون رفت از مشکلات اقتصادی دانست و بر ضرورت مقابله همه جانبه با تروریسم اقتصادی دشمن تاکید کرد.

یوسف پور با گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر ، از آنان به عنوان شهدای مبارزه با تروریسم دشمنان انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت : شمار شهیدان ترور در کشور ۱۷ هزار و در مازندران ۱۰۶نفر است و آمریکا و همپیمانانش با ترور شخصیت های خدوم و متقی سعی داشتند که به جمهوری اسلامی صدمه بزنند.
امام جمعه موقت ساری همچنین از شهیدان رجایی و باهنر به عنوان اسوه و نماد تقوا، صداقت و تلاش خستگی ناپذیر یاد کرد و از عموم مسئولان خواست تا در خدمت رسانی به مردم همواره پیرو این دو شهید باشند.
وی با استناد به جمله ای از شهید رجایی که گفته بود ” به نماز نگو من کار دارم بلکه به کار بگو وقت نماز است ” ، افزود: متاسفانه این سخن طلایی آن گونه که لازم است در ادارات رعایت نمی شود.
یوسف پور به توقیف کشتی حامل نقت ایران در آب های بین المللی هم اشاره کرد و گفت: انگلیس خبیث به خیال خامش اینگونه تصور کرد که جمهوری اسلامی عذر خواهی می کند در حالی که کشتی او توسط نیروی دریایی و سپاه پاسداران توقیف شده و به رغم آزادی کشتی ما کشتی او همچنان در توقیف است.
خطیب موقت جمعه ساری همچنین روز پزشک و روز دارو سازی را گرامی داشت و افزود: کمبود دارو از مشکلات بزرگ کشور است که بخشی از آن به تحریم ناجوانمردانه آمریکا مربوط است و لازم است مسئولان نظام پزشکی این معضل بزرگ را تا حد امکان حل کنند.

امام جمعه گنبدکاووس:هفته دولت بهترین فرصت برای ارزیابی عملکرد مسئولان است

هفته دولت بهترین فرصت برای ارزیابی عملکرد مسئولان است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه گنبدکاووس با گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: بر اساس بیانات رهبری، هفته دولت زمان مناسبی برای ارزیابی عملکرد یک ساله مسئولان به حساب می‌آید و تاکید ایشان به دولتمردان در شرایط کنونی توجه به اقتصاد و فرهنگ بدون پرداختن به حواشی است.

به گفته وی، رهبری توجه کامل مسئولان به تولید داخلی و در کنار آن تقویت دینداری در جامعه و جلوگیری از ولنگاری فرهنگی را کلید اصلی حل مشکلات ایران اسلامی برشمردند و تاکید کردند هنوز هم مشاهده می شود که بعضی‌ها از دشمن می‌ترسند در صورتی که دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

امام جمعه گنبدکاووس با بیان اینکه بر اساس توصیه‌های  رهبر معظم انقلاب، ۴۰ سال دوم انقلاب برای جمهوری اسلامی بهتر از ۴۰ سال اول و برای دشمنان بدتر خواهدبود، گفت: شتاب دادن به گام‌های بلند جهادی بر معیار ۴۰ سال دوم برای شاد کردن مردم، ایجاد گفتمان موفق و بازگرداندن جامعه و دولت بر ریل انقلاب، اهداف اساسی مورد نظر ایشان است.

حجت الاسلام ترابی اظهار داشت: رهبری با بستن فضای فرهنگی مخالف هستند اما تاکید دارندکه این فضا نباید ول و رها بوده و به دست دشمن شکل گیرد؛ بر روی این فضا باید نظارت کرد.

وی آزادی کشتی نفتکش ایران در جبل طارق را دستاورد نظریه رهبری در خصوص اینکه مسئولان باید فعال و جهادی عمل کنند دانست و گفت: ایران با دیپلماسی فعال که ادبیات جنگ ندارد، از خود و کشورهای مظلوم دنیا از جمله یمن حمایت می کند.

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به حضور حدود ۳۸۰ ساله استعمار در یمن بیان کرد: داشتن نگاه حمایتگرانه ایران سبب شکل گیری نشست سه جانبه میان چهار کشور اروپایی، ایران و انصارالله در تهران برای حل مشکلات یمن شد.

ترابی گفت: رهبری در دیدار با نماینده انصارالله مهمترین راه حل مشکلات یمن را اخراج بیگانگان و تن ندادن به تجزیه این کشور و تلاش برای حفظ یکپارچگی آن برشمرد.

امام جمعه رشت: مسیر برای رونق تولید هموار شود

امام جمعه رشت: طرح معامله قرن، توطئه ای برای محو نام فلسطین است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با دولتمردان  افزود: تلاش برای رونق تولید، کمتر از جهاد نیست.
وی با بیان اینکه در همه دولت ها ما ایستایی نداشتیم اما اگر توجه عام می شد قطعا گام های بلندتری برداشته می شد، اظهار داشت: اعضای مجلس شورای اسلامی باید التزام عملی به شعارهای انقلاب و حمایت از آن داشته باشند و توجه به اقتصاد مقاومتی را مورد اهتمام قرار داده و  باید در دستگاه تقنین، با رانت خواری و فساد اقتصادی مبارزه شود.
وی ادامه داد: سیاه نمایی، گناه کبیره است اما اینکه هر روز تلویزیون را باز کنیم و  خبر خیانت افرادی را بشنویم که در نظام مسئولیت داشته اند، موجب شرمساری در پیشگاه مردم است.
آیت الله فلاحتی افزود: این ضعف سیستم نظارتی است؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی مسئول عزل و نصب نیستند بلکه باید در اقصی نقاط کشور نظارت کنند و مشاوره دهند.
خطیب جمعه رشت ادامه داد: هرکجا به بیگانه دلبسته شدیم ، فقیر شدیم و هرگاه به مردم تکیه کردیم، موفق بوده ایم و دولت باید جوان‌گرا باشند و از جوانانی استفاده کند که دارای تجربه هستند.
آیت الله فلاحتی تاکید کرد: نباید به مسئولیت به عنوان طعمه نگاه کرد ؛ مردم ما بصیر ، عاقل و تصمیم گیر هستند بلکه باید به احیاء ارزش ها بیاندیشیم .
وی ضمن تبریک اول شهریور روز پزشک از مسئولان علوم پزشکی خواست از کارهای جهادی جوانان حمایت کنند.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از مسئولان راه و شهرسازی استان خواست به  اخذ عوارض در  امامزاده هاشم پایان دهند.

print

پاسخی بگذارید