گروه: اقتصادی
تاریخ: ۱۷:۲۶ :: ۱۳۹۹/۰۲/۱۳

رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: افراد برای اعلام مالکیت مستقیم سهام عدالت در مرحله اول نیازی به کد بورسی ندارند و پس از انتخاب روشس مستقیم فرصت دارند تا برای دریافت کد بورسی اقدام کنند.

علیرضا صالح درباره لزوم دریافت کد بورسی برای مشمولان سهام عدالت اظهار داشت: برای اینکه سهام مستقیم به نام افراد شود در مرحله اول نیازی به داشتن کد بورسی نیست و با انتخاب این مرحله افرادی که روش مستقیم را انتخاب کنند و بخواهند مالکیت و مدیریت سهام در اختیار خودشان باشد، در مقاطع زمانی مختلف احصا شده و مشخصات آنها به بورس داده می‌شود.

وی افزود: بعد از این مرحله افراد یک ماه فرصت دارند و برای اینکه سهام به نام این افراد شود با ثبت نام در سامانه سجام به مشمولین، کد بورسی تخصیص داده می‌شود و فقط کافی است در طول این دوره افراد یک بار حضوری احراز هویت شوند.

صالح با اشاره به امکان انتخاب دو روش مستقیم و غیر مستقیم گفت: فعلا نیازی به داشتن کد بورسی نیست و افراد بدون داشتن کد بورسی می‌توانند وارد سامانه شده و اعلام مالکیت و مدیریت مستقیم را داشته باشند.

وی افزود: پس از آن نفرات طبقه‌بندی شده و به شرکت سپرده‌گذاری بورس فرستاده می‌شود تا پس از آن فرآیند دریافت کد بورسی را طی کنند و شرکت سپرده‌گذاری سهام را به این افراد تخصیص دهد.

print

پاسخی بگذارید

*

code