تاریخ: ۱۶:۱۱ :: ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
افزایش ۱۳درصدی شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت  در بهار۹۸

شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در فصل بهار ١٣٩٨ به عدد ۵۴۵,۴ رسید که نسبت به شاخص فصل قبل (۴٧٩.٩)، ١٣.٧ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اقتصاد گستر شمال به نقل از مرکز آمار ایران ،زیر بخش­های زیر به ترتیب بیش­ترین تأثیر را در تغییرات فصلی این شاخص داشته­ اند:

شاخص قیمت تولیدکننده در زیر بخش “صنایع تولید زغال سنگ- پالایشگاه‌های نفت” با ١٠,۵ درصد افزایش نسبت به فصل قبل از عدد ۵٣٨.٢ به ۵٩۴.۶ رسید و بیشترین تاثیر در افزایش شاخص کل فصل بهار را داشته ­است. رشته فعالیت “تولید فرآورده‌های نفتی تصفیه شده” با ١٠.۵ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیش­ترین تاثیر را در افزایش شاخص این زیر بخش داشته ­است.

در فصل مورد بررسی، شاخص قیمت تولیدکننده “تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم­تریلر” با ٢١,٠ درصد افزایش نسبت به شاخص فصل قبل (۴٠٢.٧) و رسیدن به عدد ۴٨٧.٢، رتبه دوم تاثیرگذاری را در افزایش شاخص کل تولیدکننده بخش صنعت داشته است. رشته فعالیت­های “تولید وسایل نقلیه موتوری” با ٢١.٠ درصد،” تولید قطعات و ملحقات برای وسایل نقلیه موتوری و موتور آن‌ها” با ١۵.١ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیش­ترین تاثیر را در افزایش شاخص این زیربخش داشته ­اند.

print

پاسخی بگذارید