تاریخ: ۱۰:۳۷ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۲

حسین مهری رييس هيات مديره و مديرعامل بانك صنعت و معدن، روز سه شنبه در جلسه تسهيل و رفع موانع توليد كه با حضور استاندار و جمعي از صنعتگران استان اردبیل در محل استانداري برگزار شد، گفت: واحد های تولیدی که مشکل سرمایه در گردش دارند در اولویت حمایت اين بانك قرار دارند.

به گزارش اقتصاد شمال، مهري در اين جلسه افزود: اولویت بعدي، حمایت از طرح های نیمه تمام بوده تا با تکمیل و اتمام این طرح ها به رونق توليد و ايجاد اشتغال پايدار كمك شود.

مهری اشاره كرد: پشتيباني از طرح های توسعه، صادرات محور و اشتغالزا از ديگر اولويت هاي بانک محسوب مي شود و از همه ظرفیت ها در جهت كمك به طرح ها و واحد هایی که مشکل دارند استفاده خواهيم كرد تا از این شرایط سخت عبور کنیم.

مدير عامل بانك صنعت و معدن نسبت به حمایت از واحدهای تولیدی استان که درصد بالای اشتغال را ایجاد کرده اند قول مساعد داد و تصريح كرد: حمایت از واحدهای صنعتی که چرخ اقتصادی کشور را می چرخانند، از وظایف بانک ها بوده و این بانک در راستای تسهیل در امر فعالیت این واحدها همکاری خواهد داشت.

وي همچنين عوامل موفقيت شركت هاي توليدي را دارا بودن دانش پيشين، تجربه و داشتن شبكه تامين و توزيع دانست و اشاره كرد حسن شهرت در راه اندازي واحدهاي توليدي از اهميت ويژه اي برخوردار است.

اكبر بهنامجو استاندار اردبيل كه در اين جلسه حضور داشت ضمن تقدير از فعاليت ها و اقدامات ارزشمند بانك صنعت و معدن در اين استان گفت: داشتن بازار مصرف مناسب برای محصولات تولیدی مهمترین شرط در حمایت از سرمایه گذاران صنعتی در استان می باشد وآن دسته از واحدهایی که بازاریابی مناسبی برای تولید خود دارند، در اولویت دریافت تسهیلات سرمایه در گردش قرار می گیرند.

به گفته وی، باید با رونق بخشی به تولید و یافتن بازارهای مناسب در آن سوی مرزها زمینه صادرات محصولات واحدهای صنعتی در استان را فراهم کرد.

در ادامه بازديد از استان مهري در ديدار با كاركنان بانك صنعت و معدن كه در محل شعبه اين بانك برگزار گرديد گفت: اقدامات متعددي درحمایت از سرمایه گذارها در دستور کار قرار دارد كه از مهمترين آنها ارایه مشاوره تخصصی در حوزه هاي فني و راه اندازي كسب و كار است و اين آمادگي وجود دارد تا به صنعتگران و معدنکاران در زمينه سرمايه گذاري و راه اندازي واحدهاي توليدي با توجه به فلسفه وجودي بانك و داشتن نيروهاي متخصص مشاوره تخصصی ارایه دهيم .

مهری تصريح كرد: یکی ديگر از برنامه های بانک صنعت و معدن شناسايي قابليت هاي دروني استان ها است و اين استان با داشتن قابلیت های ویژه در بخش کشاورزی، معدني و هم مرز بودن با جمهوری آذربایجان مي تواند براي سرمايه گذاري در طرح هاي صادرات محور جذابيت ويژه اي داشته باشد.

در پايان اين جلسه نيز هر يك از كاركنان به بيان ديدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

print

پاسخی بگذارید