قابل توجه مدیران
تاریخ: ۱۴:۲۸ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۳

آب شرب شاید اولین نیاز طبیعی زیست انسانها در این کره است و تامین آن با تداوم خشکسالی های پی در پی از دغدغه های مهم اغلب کشورها از جمله ایران است ، هر چند این بلای رو به افزون حالا دامن استان های شمالی از جمله گیلان را گرفته است .

سرویس سردبیری اقتصاد شمال: به طوری که معاون عمرانی فرمانداری آستارا از نبود زیر ساخت های مناسب در حوزه آب شرب این شهرستان ابراز گلایه مندی کرد.

ایرنا در پوشش خبری این صحبت ها آورده است ؛ کامبیز لقمانی مقدم عصر دوشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی آستارا در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت:

کمبود زیرساخت در حوزه آب از مهم ترین مشکلات این شهرستان است و باید در این راستا اقدامات لازم صورت بگیرد و همچنین برخی از طرحهای دولتی با وجود پیگیری های دستگاه های اجرایی در آستارا به نتیجه نرسیده است و واگذاری طرح ها به بخش خصوصی باید در اولویت باشد.
وی اضافه کرد: دستگاه های اجرایی آستارا عناوین طرح های قابل افتتاح را تا آغاز دهه فجر به فرمانداری اعلام کنند و در دهه فجر امسال استخر شنا و یکی از مدارس در حال ساخت این شهرستان باید به بهره برداری برسد.
وی بیان کرد: برخی از مدارس آستارا وضعیت فرسوده ای دارند و در مکان های نامناسبی ساخته شده اند و امیدواریم آموزش و پرورش نسبت به بازسازی این مدارس در مناطق روستایی اقدام کنند.
لقمانی مقدم خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های عمرانی آستارا تصویب شده و تاکنون ۵۰ درصد این اعتبار اختصاص یافته است و دستگاه های اجرایی نسبت به جذب این اعتبار همت کنند.
وی ادامه داد: برای سال آینده طرح عمرانی جدیدی در دستور کار نیست و اولویت با تکمیل طرح هایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد است.

print

پاسخی بگذارید