عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
تاریخ: ۴:۵۳ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۲

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:وضعیت عملکردی بانک ها با توسعه، توصیه، سفارش و دستور اصلاح نمی شود بنابراین باید نظام ساختاری بانک ها اصلاح شود.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت و گو با خانه ملت، درباره وضعیت نظام بانکداری کشور گفت:براساس عملکرد بانک ها می توان عنوان کرد بانک ها به معضلی برای نظام تبدیل شده اند که این وضعیت عملکردی صحیح نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:وضعیت عملکردی بانک ها با توسعه، توصیه، سفارش و دستور اصلاح نمی شوند بنابراین باید نظام ساختاری بانک ها اصلاح شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی افزود:براساس برنامه ششم توسعه کشور شرایط برای اصلاح ساختاری نظام بانکداری فراهم شده و در این رابطه اقداماتی انجام شده و در مجلس نیز در این راستا پیگیری ها ادامه دارد.

بانک ها کار کشور و مردم را انجام نمی دهند

حاجی بابایی در ادامه تصریح کرد:اینکه بانک ها عنوان می کنند با کمبود سرمایه روبرو هستند از مباحث و مشکلات اقتصاد کشور محسوب می شود چرا که بانک ها کار خود را انجام می دهند و به عبارتی کار کشور و مردم را انجام نمی دهند.

وی ادامه داد:تا زمانی که بانک ها به جای انجام کار مردم، کار خود را انجام دهند نباید انتظار داشت وضعیت سیستم بانکی بهتر از وضعیت موجود شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدمات مجلس برای رفع مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری گفت:از سوی نمایندگان در مجلس به مسائل و مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری رسیدگی هایی شده و در این رابطه نشست های متعددی برای تسویه مالی با سپرده گذاران برگزار و اقداماتی نیز در این رابطه انجام شده است.

print

پاسخی بگذارید