تاریخ: ۱۵:۴۲ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
برادر زاده عباس عراقچی به اخلال در نظام اقتصادی متهم  شد

رئیس کل دادگستری استان تهران از ارجاع پرونده احمد عراقچی معاون ارزی ولی‌الله سیف، رئیس کل سابق بانک مرکزی، به دادگاه به اتهام اخلال در نظام اقتصادی، ارزی و پولی کشور خبر داد.

سرویس سردبیری اقتصاد شمال:غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران  با اشاره به اینکه برای رسیدگی به پرونده احمد عراقچی در یکی از شعب ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی در دادگاه انقلاب تعیین وقت خواهد شد، در پاسخ به این سؤال که آیا این اخلال در حد افساد برای دادسرا احراز شده است، گفت: اخلال طیف گسترده‌ای دارد اما از آنچه در کیفرخواست درج شده است اطلاع ندارم.

اسماعیلی در پاسخ به این سؤال که آیا بین پرونده عراقچی و سلطان سکه رابطه ماهوی وجود دارد یا خیر، با اشاره به اینکه برای محاکمه متهمان مرتبط با یکدیگر یک پرونده تشکیل می‌شود و به همین مناسبت به اتهامات عراقچی و سالار آقاخان در یک پرونده رسیدگی خواهد شد، افزود: ممکن است گفته شود که در جریان عمومی توزیع ارز بین این اشخاص ارتباطی وجود دارد اما، متهمان این پرونده با پرونده سطان سکه متفاوتند.

رئیس کل دادگستری استان تهران در پاسخ به این سؤال که آیا در رسیدگی به پرونده عراقچی قوه قضائیه تحت فشار خاصی قرار گرفته یا نه، گفت: در مرحله دادسرا سخن خاصی در این خصوص از آقای دادستان نشنیده‌ام.

اسماعیلی در عین حال از اعلام شعبه رسیدگی کننده به این پرونده خودداری کرد و افزود: برای اینکه همکاران ما در شعبه با آرامش به پرونده رسیدگی کنند اعلام شعبه را فعلا به صلاح نمی‌دانم.

وی در رابطه با پرونده ولی‌الله سیف رئیس کل سابق بانک مرکزی نیز با اشاره به اینکه تغییری در ممنوع الخروجی وی ایجاد نشده است، افزود: پرونده وی در مرحله دادسراست و هنوز به دادگاه نرفته است.

منبع:تسنیم

print

پاسخی بگذارید