تاریخ: ۱۱:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۲/۱۵

قائم مقام مدیرعامل موسسه اعتباری ملل گفت: در مجمع عمومی مجوز افزایش سرمایه ۲ هزار میلیارد ریالی را از سهامداران گرفته ایم و احتمالاً در سال ۹۷ این افزایش سرمایه عملیاتی خواهد شد و سرمایه موسسه به ۸۰۰۰ میلیارد ریال خواهد رسید.

محمدرضا مروجی گفت: برنامه موسسه اعتباری ملل در سال ۹۷ طبق فرمایش مقام معظم رهبری حمایت از کالای ایرانی و پرداخت تسهیلات در این زمینه است.

محمدرضا مروجی قائم مقام موسسه اعتباری ملل ضمن بیان اینکه برنامه این موسسه در سال ۹۷ پرداخت تسهیلات در قالب حمایت از کالای ایرانی است گفت: به زودی کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در شعبات موسسه ملل در قالب پرداخت تسهیلات ارائه می شود.

وی ادامه داد: کارتهای اعتباری به‌طور آزمایشی از پانزدهم اردیبهشت ماه آغاز به کار خواهد کرد و در صورت موفقیت ارائه آن در کلیه شعبات موسسه اعتباری ملل امکان‌پذیر خواهد بود.

قائم مقام مدیرعامل موسسه اعتباری ملل بیان داشت: در مجمع عمومی مجوز افزایش سرمایه ۲ هزار میلیارد ریالی را از سهامداران گرفته ایم و احتمالاً در سال ۹۷ این افزایش سرمایه عملیاتی خواهد شد و سرمایه موسسه به ۸۰۰۰ میلیارد ریال خواهد رسید.

مروجی با بیان اینکه حداقل سرمایه مورد نیاز برای بانک شدن ۴۰۰ میلیارد تومان است بیان داشت: با توجه به اینکه هم اکنون سرمایه موسسه بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان است از نظر قانونی و نیز تاییدیه اعضای هیئت مدیره هیچ مشکلی جهت تبدیل موسسه به بانک نداریم و درخواست خود را در این خصوص به بانک مرکزی ارائه کرده ایم.

وی ادامه داد: زیرساخت های موسسه اعتباری ملل برای بانک شدن را فراهم نموده ایم و هر وقت مسئولان محترم بانک مرکزی صلاح بدانند این آمادگی را داریم که موسسه را به بانک تبدیل کنیم.

رئیس هیئت مدیره موسسه اعتباری ملل با اشاره به اینکه در سال گذشته از حدود ۳۸۰ هزار سپرده گذاران تعاونی وحدت بیش از ۹۸ درصد آنها را ساماندهی کرده ایم ادامه داد: حدود ۹۰۰۰ نفر از سپرده‌گذاران این تعاونی باقیمانده که از این تعداد نیز به هر یک ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده ایم.

وی افزود: در مرحله اول ۲۷۰ هزار نفر از سپرده‌گذاران این تعاونی با اعتباری معادل ۹۰ میلیارد تومان از منابع موسسه ملل پرداخت شده و ساماندهی بسیاری از سپرده‌گذاران بدون کسر سود سپرده آنان انجام شده است.

مروجی ادامه داد: رایزنی‌هایی را با بانک مرکزی و قوه قضائیه برای پرداخت سپرده ۹۰۰۰ نفر دیگر نیز انجام دادیم که تا حدودی به نتیجه رسیده و انشالله تا ۲ تا ۳ ماه آینده تسویه کل سپرده گذاران انجام خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره موسسه اعتباری ملل با اشاره به برخی از تجمعات غیرقانونی در جلوی شعب موسسه افزود:  طبق بررسی های صورت گرفته توسط وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی بسیاری از تجمع کنندگان سپرده گذار نبوده و به جهت تهیه فیلم برای شبکه های معاند و ضد انقلاب فعالیت می‌کردند که خوشبختانه با دستگیری این تعداد از فریب خوردگان از هفته گذشته دیگر تجمعی در جلوی شعبات موسسه اعتباری ملل صورت نگرفته است.

مروجی افزود: هم اکنون موسسه اعتباری ملل در جایگاه مناسبی در بین بانکها و موسسات مالی و اعتباری قرار دارد.

print

پاسخی بگذارید