معاون سازمان برنامه
تاریخ: ۱۲:۰۳ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۹

معاون سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تصمیمات روز گذشته هیات دولت برای تعدیل نرخ خوراک پتروشیمی‌ها، توضیحاتی درباره نحوه تنظیم بودجه سال ۹۸ ارایه کرد.

حمید پورمحمدی در نشست صبحانه کاری امروز (دوشنبه) مسئولان سازمان برنامه و بودجه با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ایران درباره واگذاری طرح‌ها اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه هرآنچه که بخش خصوصی خواست را تبدیل به قانون کرد، علاوه بر آن چند مصوبه جدید از سران قوا گرفتیم.

وی افزود: در حال طراحی سامانه‌ای هستیم که اطلاعات از ابتدا تا انتها در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و با مدیران تمام استان‌ها صحبت کرده‌ایم که مدیری می‌تواند ادامه همکاری داشته باشد که با بخش خصوصی به ویژه در زمینه این پروژه‌ها تعامل کند.

معاون سازمان برنامه و بودجه درباره مشکلات پیمانکاران و صدور خدمات فنی و مهندسی گفت: درخواست تعدیل‌هایی در این زمینه انجام شده که کارهای کارشناسی انجام شده و پیمانکاران در این نوسانات باید از مشکلات مصون شوند که این کار در سازمان برنامه نهایی شده و اعلام خواهد شد.

پورمحمدی درباره تنظیم بودجه نیز اظهار داشت: بودجه به صورت سه‌لایه تنظیم خواهد شد تا کشور را از نوسانات محتمل مصون بداریم و اتاق بازرگانی، اصناف و بخش خصوصی در گارکروه‌های تنظیم بودجه حضور دارند.

معاون سازمان برنامه و بودجه  با بیان اینکه سال گذشته بخش زیادی از بودجه دستگاههای ملی و استانی از مالیات تامین شد، گفت: باید فرارهای مالیاتی را شناسایی کرد و پایه‌های جدید مالیاتی در دستور کار است.

پورمحمدی درباره  تهاتر بدهی ها نیز گفت: این موضوع در دستور کار قرار گرفته است و در بند و تبصره ۵ نیز این موضوع را لحاظ کردیم، اما بانک مرکزی در این رابطه برخی مشکلات را می دید که به صورت کامل اجرایی نشد.

معاون سازمان برنامه و بودجه در خصوص ارز پتروشیمی ها گفت: دیروز هیات وزیران تصمیم گرفت که خوراک ارزان از پتروشیمی ها برداشته شود، این در حالی است که خیلی از کالاها با تفاوت قیمت بالا در حال قاچاق است و بنابراین باید قیمت متعادل شود. وی اظهار داشت: تلاش داریم که نرخ تنزیل اسناد خزانه کاهش یابد کما اینکه در یک هفته قبل این نرخ پایین آمده است.

print

پاسخی بگذارید