تاریخ: ۹:۴۰ :: ۱۳۹۷/۰۲/۱۹

معاملات بازار سهام در حالی با رشد بیش از ۱۰۰ واحدی شاخص کل بورس در جریان است که بعد از اعلام رسمی خروج امریکا از «برجام»، واکنش سهامداران در تالار شیشه ای نسبت به این تصمیم فعلا مثبت بوده است.

در معاملات روز جاری تالار شیشه ای «تا لحظه تنظیم خبر» شاخص بورس با بیش از ۱۰۰ واحد رشد در کانال ۹۳ هزار واحدی قرار دارد.

بر اساس این گزارش، روند خرید و فروش سهام بر اساس آمارهای آنلاین این بازار نشان می دهد، در حال حاضر در میان همه شاخص های اصلی بورس «شاخص کل، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، شاخص بازار اول و دوم» با رشد و «شاخص کل (هم وزن)، شاخص قیمت (هم وزن) و شاخص آزاد شناور» با افت همراه بوده که حاکی از نوسان در کلیت داد و ستدها است.

 بر اساس گزارش ایبِنا، تحرک نمادها نیز حاکی از آن است که که نمادهای «شبندر با ۶۱ واحد، همراه با ۳۷ واحد، فارس با ۳۴ واحد، اخابر با ۲۷ واحد، فملی با ۲۲ واحد و تاپیکو با ۲۰ واحد» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل بورس و در مقابل تنها نماد «فولاد با (۵۵) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را بر این متغییر داشته است.

در همین حال آمارهای بیشترین کاهش قیمت سهام در روز جاری نیز نشان می دهد که نمادهای «پسهند، کطبس، خوساز، خمهر، خکار، فنوال و فاراک» بیشترین افت قیمت را برای سهامداران خود رقم «تا لحظه تنظیم خبر» شکل داده اند.

 بر اساس این گزارش، ارزش بازار نیز تا این لحظه با اندکی افزایش نسبت به روز معاملاتی پیشین به ۳۶۹ هزار و ۴۰۳ واحد رسیده است.

print
برچسب ها:

پاسخی بگذارید