رئیس کمیته فنی طرح تکاپو آستانه اشرفیه
تاریخ: ۱۱:۳۶ :: ۱۳۹۷/۰۸/۰۹

فرماندار و رئیس کمیته فنی طرح تکاپو آستانه اشرفیه گفت: از اواسط سال گذشته تاکنون ۱۳۰ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال تسهیلات در قالب اشتغال روستایی در این شهرستان پرداخت شده است.

رحیم حیدری  با اشاره به اجرای طرح تکاپو در این شهرستان اظهار داشت: سهم پرداخت تسهیلات طرح اشتغال روستایی آستانه اشرفیه در این مدت ۱۳۴ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال است که هم اکنون ۹۵ درصد آن تحقق یافته است.
وی ارتقاء سطح معیشت روستاییان، بهره برداری از فرصت های موجود در مناطق روستایی در جهت ایجاد اشتغال پایدار، جلوگیری از مهاجرت و … را از اهداف پرداخت تسهیلات طرح اشتغال روستایی عنوان کرد و گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در سه حوزه اشتغال خانگی تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال ، خویش فرمایی تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال و کارفرمایی به ازای ایجاد هر فرصت شغلی( برای افراد) یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.
به گفته حیدری، در راستای اجرای طرح تکاپو تعداد ۶۹۰ طرح ( ۶۰۳ طرح اشتغال روستایی و ۸۷ طرح فراگیر) در این شهرستان توسط متقاضیان به ثبت رسیده و تاکنون شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بخش فراگیر برای اجرای سه طرح تولیدی در این شهرستان به متقاضیان پرداخت شده است.
وی سهیمه تسهیلات این شهرستان در بخش طرح های فراگیر را ۲۵۲ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در اشتغال فراگیر ( مناطق شهری ) نوع طرح ها توسط متقاضیان ارائه می شود.
به گفته رئیس کمیته فنی طرح تکاپو آستانه اشرفیه ، با پرداخت این میزان تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر ، فرصت های شغلی برای بیش از یک هزار نفر از افراد جویای کار ایجاد شده و روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر به متقاضیان این شهرستان در نوبت دوم نیز ادامه خواهد داشت.
حیدری ادامه داد: جلسات کمیته فنی طرح تکاپو با هدف بررسی طرح های اشتغال روستایی و فراگیر روزهای شنبه هر هفته در فرمانداری تشکیل می شود و متقاضیان دریافت تسهیلات طرح های اشتغال روستایی و فراگیر می توانند برای بهره مندی از تسهیلات در قالب سامانه کارا ثبت نام کنند.
شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر و ۱۰۵ روستا، در ۳۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

منبع:ایرنا

print

پاسخی بگذارید