تاریخ: ۱۰:۵۶ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۲

شرکت بیمه سامان به عنوان نخستین شرکت بیمه ای، توانست اساسنامه خود را مطابق با استانداردهای جدید ابلاغی تصویب کند.

به گزارش اقتصاد شمال،از روابط عمومی شرکت بیمه سامان، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار استانداردهای تازه ای را به شرکت های بیمه ای ابلاغ کرده وخواستار تغییر اساسنامه خود مطابق  با این استانداردها شدند.

شرکت بیمه سامان به عنوان نخستین شرکت بیمه ای، این تغییرات را در اساسنامه خود اعمال و در مجمع فوق العاده که امروز ۲۱ آذرماه ۱۳۹۷با حضور بیش از ۷۹ درصد سهامداران برگزار شد، با اتفاق آرا به تصویب رساند.

 در این جلسه، مدیر عامل بیمه سامان ضمن اعلام اجرای بندهای اساسنامه جدید در شرکت، گفت: اجرای اساسنامه جدید در شرکت های بیمه باعث می شود صنعت بیمه شفاف تر و سرمایه گذاری در شرکت های بیمه از جمله شرکت بیمه سامان با ریسک کمتری همراه باشد.

احمدرضا ضرابیه افزود: با استقرار حاکمیت شرکتی و کنترل های داخلی در شرکت های بیمه، هموطنان با آرامش خاطر بیشتری در صنعت بیمه سرمایه گذاری می کنند و این نتیجه تغییرات جدید در اساسنامه است.

 وی کاهش ریسک سرمایه گذاری در صنعت بیمه و به ویژه سرمایه گذاری در شرکت بیمه سامان در کنار جذاب تر شدن فضا برای فعالان بورس را از نتایج پیاده سازی اساسنامه جدید اعلام و خاطرنشان کرد: صنعت بیمه و شرکت های بیمه به تبع شفافیت و استقبال سرمایه گذاران، رشد پایدار را تجربه خواهند کرد و این رشد پایدار، باعث توسعه چتر بیمه در کشور می شود.

 به گفته ضرابیه، با توجه به افزایش هزینه های درمانی و شرایط اقتصادی کنونی، لازم است توسعه پوشش بیمه های زندگی و همچنین خدمات بیمه های درمانی در کشور در دستور کار باشد.

مدیرعامل شرکت بیمه سامان، یکی دیگر از آثار پیاده سازی اساسنامه جدید توسعه و گسترش خدمات بیمه ای به ویژه در حوزه بیمه های زندگی و خدمات درمانی دانست و گفت: در شرایط جدید، صنعت بیمه خدمتگزار بهتری در جهت تامین آسایش و آرامش مردم خواهد بود.

بر اساس این گزارش، بیمه سامان همراه رعایت مقررات حاکمیت شرکتی و دستورالعمل های مربوط را سرلوحه فعالیت های خود قرارداده است.

print

پاسخی بگذارید