گروه: اقتصادی
تاریخ: ۲۲:۵۱ :: ۱۳۹۸/۰۴/۰۳

در حالی که چندی پیش سازمان خصوصی‌سازی از پرداخت سود سهام عدالت سال مالی ۹۶ تمامی‌ مشمولان خبر داده است، اما برخی از مشمولان هنوز این سود را دریافت نکرده‌اند.

طرح سهام عدالت در حالی از سال ۱۳۸۵ تا کنون در حال اجرا است که بر اساس آن از محل سود سهام تخصیص‌یافته به مشمولان، اقساط این سهام طی مدت ۱۰ سال تسویه شده است.

بر این اساس از سال ۹۶ و با پایان یافتن مهلت تسویه اقساط سهام عدالت، سود این سهام به‌صورت نقدی به مشمولان در حال پرداخت است.

این در حالی است که چندی پیش پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی و سیدجعفر سبحانی، مشاور بازنشسته این سازمان با تأکید در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کردند، پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۹۶ تمامی مشمولان انجام شده است.

با این حال اما شمار قابل‌توجهی از مشمولان که مربوط به آخرین گروه مشمولان دریافت‌کننده این سود هستند (کارمندان دولت و بازنشستگان) هنوز سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده‌اند.

بر این اساس پیگیری‌ها از سازمان خصوصی‌سازی بیانگر این مطلب است که با وجود اتمام مجامع سال ۹۶ شرکت‌های حاضر در پرتفوی سهام عدالت و پایان مهلت ۸ ماه پرداخت این سود (مطابق قانون تجارت) کماکان این سود از شرکت‌های سرمایه‌پذیر دریافت نشده و در پی آن شماره شبای بانکی اعلام‌شده توسط برخی از مشمولان نیز هنوز این سود را به خود ندیده است!

print

پاسخی بگذارید