تاریخ: ۹:۱۲ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۸

تحلیلگران اقتصادی در نظرسنجی جدید اعلام کرده اند که ادامه روند نزولی ارزش دلار آمریکا موجب خواهد شد تا قیمت طلا در روزهای آینده نیز با افزایش همراه گردد.

اظهارات استیون منوچین وزیر دارایی آمریکا درباره حمایت از کاهش ارزش دلار تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در روزهای اخیر داشته است.

قیمت جهانی طلا در هفته گذشته نیز برای ششمین بار در ۷ هفته اخیر با افزایش نسبی روبرو شده است. البته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بعدا با زیر سئوال بردن اظهارات وزیر دارایی این کشور، از تقویت ارزش دلار حمایت کرده است.
در نظرسنجی این هفته ۲۱ کارشناس ارشد اقتصادی وال استریت شرکت کرده اند که از این تعداد ۱۱ نفر معادل ۵۲ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت. ۸ نفر معادل ۳۸ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در هفته آتی کاهش می یابد و ۲ نفر معادل ۱۰ درصد نیز تاکید کردند قیمت طلا در این مدت تغییری نمی کند.
در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز ۷۰۸ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد هم ۴۳۶ نفر معادل ۶۲ درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند، ۱۹۰ نفر معادل ۲۷ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا با کاهش روبرو می شود و ۸۲ نفر معادل ۱۲ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت تغییری نمی کند.
هفته گذشته نیز ۷۱ درصد کارشناسان اقتصادی وال استریت و ۶۱ درصد فعالان اقتصادی مین استریت پیش بینی کرده بودند که قیمت طلا با افزایش روبرو می شود.
به نوشته طلا،قیمت طلا در هفته ای که گذشت به ۱۳۵۰ دلار رسیده که این رقم نشانگر رشد ۱٫۳ درصدی قیمت طلا بوده است.
در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۶۲ درصد پیش بینی های کارشناسان اقتصادی وال استریت و ۵۹ درصد پیش بینی های فعالان اقتصادی مین استریت درباره قیمت طلا درست بوده است.
افشین نبوی تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری ام کی اس بر این باور است که سطح مقاومتی قیمت طلا در روزهای آینده ۱۳۷۵ دلار است و سطح حمایتی قیمت طلا نیز در کوتاه مدت ۱۳۴۵ دلار خواهد بود.

print
برچسب ها:

پاسخی بگذارید